banner461

Nevşehir'de 81 yaşında hastanın beyninden 7 cm ‘lik Dev Tümör çıktı

Bilinç kaybı , bayılma, nöbet geçirme şikayeti ile Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servise gelen 81 yaşındaki Münir Balcan isimli hasta Acil Servis de değerlendirildi.

banner15
Nevşehir'de 81 yaşında hastanın beyninden 7 cm ‘lik Dev Tümör çıktı
20 Mayıs 2014 Salı 16:14

banner517
banner134
NEVŞEHİR'DE  81 YAŞINDA HASTANIN BEYNİNDEN 7 CM ‘lik DEV TÜMÖR ÇIKTI

HASTA YÜRÜYEREK EVE TABUCU OLDU.

 Bilinç kaybı , bayılma, nöbet geçirme şikayeti ile Acil Servise  gelen hastamız Münir Balcan (81) Acil Servisde değerlendirildi.www.fibhaber.com

Nevşehir Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Opr.Dr. Muhammed Borcak,FİB Haber Merkezimizin soruları üzerine yapılan ameliyata ilişkin yaptığı açıklamasında; Münir Balcan (81) isimli Hasta Nevşehir Devlet hastanesi Acil Servisde değerlendirildiğinde Genel Durum Kötü Bilinç Kapalı idi. Hastanın Acil olarak Beyin BT’si çekildi.www.fibhaber.com 

Hastanın beyninde 7 cm çapında orta hat şifti yapan Beyin Tümörü tespit edildi. Hasta yakınlarından aldığımız bilgiye göre daha önceden 5 yıldır beyninde kitle olduğu biliniyormuş dedi.

  Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Opr.Dr. Muhammed Borcak, Hastamızın orta hat şifti olması ve beyin herniasyonu ( ani beyin ölümü ) olmaması için Acil olarak operasyon planlandı.www.fibhaber.com 

Hastamız akşam saat:21:00’da operasyona alındı. 3 saatlik bir operasyonun ardından 7 cm’lik dev kitle çıkarıldı.

          Hastamız 3 gün Yoğunbakım Ünitesinde takip edildikten sonra Beyin Cerrahi Servisimize alındı. Kontrol Beyin BT’si  çekildi Ve tümör dokusunun kalmadığı görüldü.  Ve servisimizde 5 gün yatırıldıktan sonra Şifa ile taburcu edildi.

www.fibhaber.com

          Hastamızın yapılan çıkış muayenesinde Genel durum iyi Bilinç açık koopere oryante Yürüyüşü Normal. Yer zaman kişi oryantasyonu  tam idi.

          Hastamızın Patoloji Sonucu: Menenjıom olarak geldi.

www.fibhaber.com

          Hastamızın taburculuk sonrası 1 hafta sonraki Nörolojik Muayenesi daha da iyiydi. Ve yürüyerek geldi.www.fibhaber.com 


FİB Haber Merkezi olarak Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Opr.Dr. Muhammed Borcak ve ekibini tebrik ediyor hastamıza acil şifalar diliyoruz.www.fibhaber.com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tebrik - 7 yıl önce
ederiz
Avatar
nevşehirli - 7 yıl önce
Devlet hastanemizde bu gibi başarılar gerçekten gurur verici
Avatar
İyi Cesaret ve Bilgi - 7 yıl önce
vallahi önceden olsa hemen kayseriye havale ederlerdi ki başımıza kalmasın. 81 yaşındaki adam bir kere narkoz dan ölme ihtimali bile yüksek kaldıki beyine müdahele. bu doktoru görürsek ellerinden öpmemiz lazım hem cesareti hemde böyle bir ameliyatı başarıyla yaptığı için.birde önceden 5 yıldır biliniyormuş önceki doktorlar neden almamış aceba onlara ne söylemek gerek.
Avatar
ısparta dan sevgiler - 7 yıl önce
Doktorum yapmış güzelliklerin devamını dilerim.seninle gurur duyuyorum.selamlar.
Avatar
basarilarinizin devami - 7 yıl önce
tebrik ediyorum hocam basarilarinizinda devamini diliyorum.ama iste birde su olmasa hep boyle tecrubeli doktorlar ya nevsehirden gidiyor yada ozel hastaneler gecis yapiyolar . devlet hastanelerimizde sizin gibi doktorlara ihtiyacimiz var. ins sizde gitmezsinizz.
Avatar
betul - 7 yıl önce
Hocam tebrik ederim Allahim size yetenek ve akil vermis maşallah .Amcanın yakinlarida cok sevinmistir.
Avatar
mustafa balcan - 7 yıl önce @nevşehirli
o adam benim akrabammmm
Avatar
hilmi balcan - 7 yıl önce
hocam senden bin kere allah razi olsun , hocam allah yolunuzu acik etsin !!