banner461

Ürgüp Devlet Hastanesinde Laparoskopik Ameliyatları devam ediyor

Ürgüp Devlet Hastanesinde Laparoskopik (Kapalı) Ameliyatlar hız kesmeden devam ediyor...

banner15
Ürgüp Devlet Hastanesinde Laparoskopik Ameliyatları devam ediyor
22 Ocak 2022 Cumartesi 19:04

banner517
banner134

Ürgüp Devlet Hatanesinde 200’ün üzerinde Endoskopik ve Laparoskopik cerrahi işlem gerçekleştirdi.

Ürgüp Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kayhan Özdemir konu hakkın da şu bilgileri verdi.

 “Laparoskopik cerrahi diğer adıyla kapalı yöntemin klasik açık yönteme kıyasla birçok avantajı bulunmaktadır. Ameliyat esnasında cerraha sağladığı geniş bakış açısı, hastalara ameliyat sonrası daha az ağrı, daha küçük kesi izleri ve daha erken günlük hayata dönüş yapmaktadır.Endoskopi ise yemek borusu, mide, on iki parmak bağırsağı ve kalın bağırsak hastalıklarının teşhisinde, tedavisinde ve takibinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle erken dönemlerde kanserleri saptayarak tedavisine başlamak hastalar için ciddi önem arz etmektedir. Erken saptanan mide ve bağırsak kanserlerinde kitlenin derinliği, özellikleri ve boyutunun uygun olması durumunda bu kitleler cerrahi tedaviye gerek kalmadan Endoskopik olarak da çıkarılabilmektedir.” dedi.

Özdemir; “Hastaneye Ağustos ayında başladık, 6 aylık bu süreçte ekip arkadaşlarımızla beraber büyük bir heyecanla 200’ün üzerin de Endoskopik ve Laparoskopik cerrahi işlem gerçekleştirdik daha önce büyük kısmı gerçekleşmemiş olan,Kalın bağırsak ve mide kitlelerinin uygun özellikte olanlarının ameliyat gerektirmeksizin endoskopik olarak çıkarılması ve obezite problemi olan hastalarımız için Endoskopik mide botoks uygulaması,ileri Laparoskopik cerrahi işlemler,tiroid-paratiroid cerrahisi ile meme cerrahisi operasyonlarını gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz.”dedi.

Özdemir;“Bu işlemleri gerçekleştirmemizde katkısı olan başta İl Sağlık Müdürümüz Dr.Rahim Ünlübay olmak üzere,hastane yöneticilerimize ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.