banner461

Yeni 50 Yataklı Ürgüp Devlet Hastanesi Açılıyor.

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Yeni 50 Yataklı Ürgüp Devlet Hastanesi Açılıyor.

banner15
11 Haziran 2018 Pazartesi 18:57

banner517
banner134

13 Haziran 2018 Saat 14:00 de resmi olarak hizmete açılacak olan yeni 50 Yataklı Ürgüp Devlet Hastanesi hastanemizde hastalarımızın teşhis ve tedavi aşamalarında rahat ve mutlu olmalarını sağlamak amacıyla her türlü ayrıntı ve gerekli alt yapı ve hizmetler planlanmıştır. 
Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay yeni açılacak hastane hakkında şu bilgileri verdi. “Yaklaşık 3 yılda 14.377.120 TL bütçe ile Ürgüp İlçe halkımızın hizmetine kazandırılan Ürgüp Devlet Hastanesi11.522 m2 lik açık alan ve 8500 m2 lik kapalı alan üzerine 3 blok olarak kurulmuş olup binamızda Bodrum, Zemin Kat, 1. Kat 2. Kat olmak üzere 4 kat yer almaktadır. Bakanlığımızca 50 yatak tescili olan hastanemizdeher katta mevcut olan panoramik gündüz odaları hastalarımızın sıkılmamaları ve yakınları geldiğinde de rahatça oturabilecekleri şekilde planlanmıştır. Yarım daire şeklinde her saat güneş alan bu servis katı odalarımızda, televizyon, banyo, lavabo, oturma grubu mevcuttur.Ayrıca tam donanımlı 2 Ameliyathane, 5 Yataklı Diyaliz Ünitesi , 6 Yataklı 1.Basamak Yoğun Bakım Ünitesi, 2 Adet SDL (Sancı Doğum Lohusa),Palyatif Bakım Merkezi,100 kişilik yemekhane, 80 kişilik açık otoparkı mevcuttur.
Poliklinik Hizmetleri Dahiliye(İç Hastalıkları), Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ortopedi, Anestezi ve Diş Polikliniği, Tam donanımlı Dijital Röntgen Cihazı, ve Son teknolojik laboratuvartetkik cihazları ile hizmet vermeye başladı.1953 yılından günümüze kadar 64 yıldır ilçemiz ve bağlı köyleri ile dışarıdan gelen hastalarına hizmet vermekte olan Ürgüp Devlet Hastanesi yeni binasında daha da gelişmiş fiziki alt yapısı ve güler yüzlü sağlık personeli ile vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Yapımında emeği geçen başta Sağlık Bakanlığımız, Nevşehir Valiliğimiz, Milletvekillerimiz ve İlçe Belediyemiz ve tüm emeği geçen yönetici ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm ilçe halkımıza hayırlı olsun.”dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.