Sahtekar Derneklerin Mesaisi Ramazan Ayında Başlıyor..!!!


Mehmet Adem Karadaş

Mehmet Adem Karadaş

Okunma 28 Mart 2021, 20:25

Sahtekar Derneklerin Mesaisi Ramazan Ayında Başlıyor..!!!
Duygu sömürülüğü ile dolandırıcılık yapan dernekler yakında kapınızı çalacak.
Türk dünyasında Selçuklu döneminden itibaren başlayan yardım kuruluşları her dönemde ihtiyacı olan insanlara yardım etmiş ve günümüze kadar gelmiş olup, gerçek anlamda Allah rızası için çalışan bu kuruluşlar her zaman dualara nail ve taktire şayan olmuşlardır.
Ancak öyle bir zaman geldi ki her alanda olduğu gibi bu yardım kuruluşu olarak bilinen derneklerde de bazı sahtekar ve dolandırıcı kişiler peydah olup, insanların duygularını sömürüp, dolandırıp makbuz karşılığı paralar toparlıyor ve usulüne uydurup usülsülük yapıyorlar. Bu sahtekar kişiler ile dürüst kişileri ayırt etmek çok zor değil ama önemli olan yardımı yapmadan önce araştırmak gerekmektedir.
Bu dolandırıcılar özellikle Ramazan ayında insanların manevi duygularının zirve yaptığı mübarek ayda ortaya çıkıyor ve kapı kapı gezip, sözde Engellilere ve ihtiyaç sahiplerine adı altında para toplayıp kendi çıkarları için harcıyorlar ve malesef o paraların bir kuruşu bile engelli ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmıyor.
Bunlar olurken ortaya çıkan dolandırıcılıklar yüzünden gerçek anlamda Allah rızası için çalışan yardım kuruluşlarıda insanların nazarında kötü anılmaya ve dışlanmaya mahkum oluyorlar ama burada en çok zarar gören ise o gerçek anlamda çalışan derneklerden yardım bekleyen ihtiyaç sahibi insanlar oluyor..!
Çok kıymetli dostlarım, ağbeylerim, ablalarım, bacılarım ve kardeşlerim..!!!
Sizlerden çok rica ediyorum yardımlarınızı elbette istediğiniz yere yapın ama lütfen o kuruluşu araştırıp inceleyin ki doğru insanlara ve ihtiyaç sahiplerine ulaşsın.
Rabbim Makam-ı Dergahında tüm hayır ve hasenetlerinizi kabul buyursun inşaAllah.
Selam ve dua ile...
Mehmet Karadaş
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.