SALGIN DA EMEKLİLER


Adnan Dileri

Adnan Dileri

Okunma 16 Nisan 2021, 16:07

SALGIN DA EMEKLİLER
Merhabalar efendim.
Ramazan ayımız Mübarek olsun.
Ramazan ayı Oruç tutmak, ibadetlerimizi yapıp Allah'dan Sağlık, Af dilemek ve oruçlu iken daha fazla farkına vardigimiz açlığı ibadet harici aç kalan insanları anlamak ayıdır.
Iftar sofrasında Ramazan bereketi olarak bulabildiğimiz nimetler ile orucumuzu açarken o nimetleri bulamayanlar düşünüp, o insanların da bu nimetlere kavuşması için onlara el uzatmanın hem sevabını, hem mutluluğunu hissetme ayıdır.
Bu mübarek Ramazan ayında düşünmemiz gereken salgın hastalık ile birlikte evinde kapalı kalan, Emekli maaşından başka gelir elde etme imkanından mahrum kalan insanlarımız Ramazan ayını nasıl geçiriyorlar farkında mıyız ?
Bu emekliler bir de kiracı ise bırakın iftar sofrası kurmayı, pazarı, bakkalı bile unutuyorlar.
Benim naçizane durumu imkanı olanlara önerim: hem zekat fitre gibi ibadetlerinizi verirken, hem de imkanlarınız çerçevesinde ibadet ve hayırlarınızı çevrenizde işsiz, ve ihtiyacı olanları bulup hayırlarınızı onlara verin ibadetin en makbulü budur.
Hükümete de bir çağrım var...!
Bayramlarda verilen 1.000 TL'ler yıllardır enflasyon ve alım gücü değiştiği halde hep aynı değişmedi.
Salgın hastalık nedeni ile gelir kayıplarına bir nebze çözüm olması, insanların mağduriyetlerini gidermek için nefes alabilmelerini temin için; Ramazan bayramı desteklerini 2.000 TL olarak ödenme yapılmasını sağlanması hem maddi hem psikolojik olarak emeklilere yaşama ümidi sağlayacaktır.
Yoksa emeklilerin hayattan, yaşamdan ümidi tükenmek üzere...
16.04.2021
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.