banner461

Açıkgöz, Konya’da İslami Dayanışma Oyunları Töreni’ne katıldı

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları açılış törenine katıldı.

banner15
Açıkgöz, Konya’da İslami Dayanışma Oyunları Töreni’ne katıldı
10 Ağustos 2022 Çarşamba 01:53

banner517
banner134

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok ülkeden devlet adamının katılımıyla Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın açılış seremonisi muhteşem gösterilere sahne oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'ünde katıldığı proğrama Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cezayir Başbakanı Eymen bin Abdurrahman, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve İslami Dayanışma Spor Federasyonu Başkanı Prens Abdülaziz Bin Türki Al Faysal Al Suud, Katar Olimpiyat Komitesi Başkanı Şeyh Joaan bin Hamad Al Sani, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

56 ülkeden yaklaşık 4 bin 200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenlerinin büyük bir coşkuya sahne olduğunu ifade eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu'nda 5. İslami Dayanışma Oyunları Açılış Töreni'ne katılım sağladık. " dedi.

Milletvekili Açıkgöz açılış töreni öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir süre görüşerek, Nevşehirlilerin selam ve sevgilerini iletti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.