banner461

Açıkgöz, "Milli İrade, Çocuklarımızla Güçlü Geleceğe Yürüyor”

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Divan Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, TBMM'nin açılışının 102. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ulus'taki Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

banner15
Açıkgöz, "Milli İrade, Çocuklarımızla Güçlü Geleceğe Yürüyor”
23 Nisan 2022 Cumartesi 23:44

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Milli İrade, Çocuklarımızla Güçlü Geleceğe Yürüyor”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 102. yıldönümünde;aynı zamanda çocuk bayramı olması vesilesiyle, Nevşehir’imizin, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum.

Türk milletinin şanlı tarihinde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri teşkil eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl daha büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak, millî birlik ve beraberliğimizi ifade eden güzide günlerden biri olmaktadır.

2023 hedefimizde kararlılıkla ilerlerken; bizler çocuklarımıza sağlıklı iyi bir gelecek, refah ve huzur dolu bir vatan bırakmak için çalışıyoruz. Gönlü engin ve insan sevgisi ile dolu yüce milletimizin evlatları, özellikle mazlum coğrafyalardaki çocuklar olmak üzere el ele hep birlikte dünya çocuklarımızı da kucaklamaktadır. Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin coşkuyla kutladığı bayram etkinlikleri bu yıl “Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi” sloganıyla bilim ve oyun şenliğiyle renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor.

Gazi Mustafa Kemal’in “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” özdeyişi her zaman yüce meclisimizde geçerli olacaktır. Milli iradenin üzerinde hiçbir fani güç tanımadık, tanımayacağız. Bizler milletten aldığımız güçle aziz milletimize hizmetkâr olmak için yerli ve milli değerlerimizle gece gündüz demeden gururla, gazi TBMM’de çalışıyoruz. Bayrağımız, devletimiz, milletimiz, vatanımız, istiklalimiz ve istikbalimiz için ne kadar çalışsak azdır. Türkiye’nin ve milli iradenin teminatı, yarının büyükleri, gözbebeğimiz çocuklarımızdır. Milli irade, geleceğe güvenle ve güçlü bir şekilde ilerliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla taçlanan Milli Mücadele sürecinin tarihimizdeki yeri büyüktür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızın ülkemizin;güçlü geleceği, barışı, kardeşçe yaşaması, dünya milletlerinin gıptayla bakmalarının devamı için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu vesileyle, kuruluşundan bu yana, bir asrı geride bıraktığımız gazi Türkiye Büyük Milleti Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerimize, şahsım ve milletimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Gazi TBMM’miz, 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmasıyla birçok zorlukları millet iradesiyle yenmeyi başarmış, 15 Temmuz’da ise “gazilik” unvanını ikinci kez perçinlemiştir. Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi, dünya var oldukça inşallah nice yüz ikinci yıllarını kutlayacaktır. Millet iradesi, her türlü fani iradenin üzerindedir. Milli irade, çocuklarımızla güçlü geleceğe yürüyor.

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman şehitlerimizi ve fedakâr gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 102’nci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

23 Nisan, aziz milletimize ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza mutlu olsun.

Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.