banner461

AK Parti İl Başkanı Sunar’dan Körler Haftası Mesajı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kazım Sunar, her yıl 07-14 Ocak tarihlerinde kutlanan Beyaz Baston Körler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

banner15
AK Parti İl Başkanı Sunar’dan Körler Haftası Mesajı
10 Ocak 2013 Perşembe 14:24

banner134

 SUNAR, mesajında, Görme engelli vatandaşlarımızın bir kez daha hatırlanması, problemlerinin dile getirilerek, çözüm yollarının sağlanması bakımından haftanın önemli olduğunu söyledi.

Engelli olmanın hiç kimsenin kendi tercihi olmadığının altını çizen SUNAR, "Her vatandaş potansiyel bir engelli adayıdır. Bugün hiçbir sağlık problemi olmayan kişinin, yarın çeşitli nedenlerle engelli olmama garantisi yoktur. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, problemlerini çözmek, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Bu anlayışla hükümetimiz, engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması için çalışmalarını hızlandırılmış, 2005 yılında çıkarılan yasayla hakları koruma altına alınmıştır. Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlarını duygusal yaklaşımla değil, kalıcı çözümler üreterek giderme düşüncesindeyiz. Bu kapsamda adımlar atmaktayız." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.