banner461

AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Rauf Yanar oldu

AK Partinin yeni Nevşehir il başkanı belli oldu!

banner15
AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Rauf Yanar oldu
02 Ekim 2017 Pazartesi 23:00

banner517
banner134
Av. Mehmet Ali Tanrıver’den boşalan koltuğun sahibi Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Mustafa Rauf Yanar oldu.
Uzun zamandır kamuoyu ve teşkilat yoklamaları yapan AK Parti Genel Merkezi belirlediği 4 ismi bugün Ankara’ya çağırmıştı.  Mustafa Rauf Yanar, Edip Avşar, Ali Kemikkıran ve Mehmet Yalçın bugün Ankara’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki komisyonda mülakata alındı.
Mülakat sonrası AK Parti Genel Merkezi’nden az önce yapılan açıklamada yeni il başkanının Mustafa Rauf Yanar olduğu belirtildi. 

Yeni İl Başkanı Yanar'a ilk tebrikler :
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "Yeni İl Başkanımız Av. Mustafa Rauf Yanar'ı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim. Allah utandırmasın" dedi.

Eski İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver; "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Nevşehir Ak Parti İl Başkanlığı için görevlendirdiği isim; Gençlik Kolları il Başkanımız, değerli kardeşim Mustafa Rauf Yanar olmuştur. Hayırlı işlere vesile olması temennisiyle...Her zaman yanındayız inşallah..."dedi.


Av. Mustafa Rauf YANAR kimdir?

1985 yılında Nevşehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Nevşehir'de tamamladıktan sonra, Ankara Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2009 yılında mezun oldu.

Avukatlık stajını ve askerlik görevini 2010 yılında tamamladıktan sonra 6 yıldır serbest avukat olarak çalışmakta. İyi derece İngilizce ve orta derece Almanca bilmekte. Siyasi olarak ise 2011 yılından 2014'e kadar Merkez İlçe Siyasi Hukuk İşler Başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimlerinde İl Belediye Meclis üyesi seçildi. Ocak 2014 den beri de İl Gençlik Kolları Başkanlığını yapmakta.

Ayrıca TFFF ye bağlı olarak İl Disiplin Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Evli ve 2 oğlu vardır.

AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları teşkilatı, Başkan Yanar'ı yalnız bırakmadı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.