banner461

AK Parti Nevşehir Teşkilatı Tam Kadro Referandum Tanıtımında

AK Parti 16 Nisan'da yapılacak referandum kampanyası çalışmalarını bugün Ankara Arena Spor Salonu'nda başlatıyor. Toplantıya Nevşehir AK Parti Teşkilatı tam kadro hazır bulundu.

banner15
25 Şubat 2017 Cumartesi 12:20

banner517
banner134
AK Parti, 16 Nisan’da yapılacak referandum oylamasına 50 gün kala kampanyasını tanıtıyor. Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Spor Salonu’na gelmesi planlanan yaklaşık 40 bin partiliye, “50 gün boyunca çalmadık kapı bırakmayın” mesajını verecek.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısına Nevşehir AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, AK Parti Nevşehir İl Yerel Yönetimler Başkanı ​Sami Demirses, Kadın Kolları Başkanı Nihal Kutlar, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Belediye Başkanları ve il, ilçe parti teşkilatı tam kadro hazır bulundu.


Tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başarı mesajı okunacak. 15 Temmuz gecesi yaşananların özel olarak işleneceği toplantıda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de görüntülerde yer alacak. Toplantı ile beraber AK Parti’nin halk oylaması kampanyası fiilen başlayacak. Başbakan Yıldırım, toplantının ardından partisinin merkez karar ve yönetim kurulunu toplayacak. Yıldırım, akşam da eski milletvekilleri ve eski il başkanları ile yemekte buluşarak, referandum kampanyası için katkı isteyecek.

ERDOĞAN'IN DOĞUM GÜNÜ
Referandum kampanyasının başlangıç günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününe denk geldi.
EROL OLÇOK İLE OĞLUNUN PORTRESİ
Salonda ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi esnasından şehit olan AK Parti'nin seçim kampanyalarının yaratıcısı Erol Olçak ile oğlunun portresi yer aldı.

ARENA'DAN ÖNCE DIŞARIDA KONUŞTU
Salona girmeden önce dışarıdaki kalabalığa seslenen Başbakan Yıldırım, buradaki konuşmasında şu mesajları verdi: "Bugün 25 Şubat, bugün Türkiye'nin aydınlık yarınlarına kapı aralayacak, muasır medeniyetler seviyesine kapı aralayacak halk oylaması için kampanyamızı resmen başlatıyoruz. Bugünden itibaren siz değerli yol arkadaşlarım, hanımefendiler, beyefendiler... 80 milyon akın akın burada. Meydanlardan yükselen bir ses var: Evet. Eminim ki kutlu yürüyüşümüzün ilk adımını atan kurucu liderimiz de bu muhteşem manzarayı izliyor. Buradan Recep Tayyip Erdoğan'a selamlarımı gönderiyorum." 

TURKUAZ PLATFORM
Ankara Spor Salonu’ndaki tanıtım toplantısı 11.00’de başlayacak. Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’ın salona girişte partilileri selamlamaları için turkuaz renkli bir platform kuruldu. Parti yöneticileri salonun ortasında, partililer ise tribünlerde yer alacak.

6 BİN 500 POLİS GÖREVLİ
Ankara Arena Spor Salonu içinde ve dışında, görevli 6 bin 500 polisle geniş güvenlik önlemleri alındı.
YABANCI MİSYON
123 yabancı misyon şefine davet gönderildi. Yalnızca Türkiye’de görev yapan yabancı misyon şefleri salonda olacak. Yurtdışından misafir olmayacak. Diğer siyasi partilerin yöneticilerine ise davetiye gitmedi.

ÖZEL DAVETLİLER
Kuruluşundan bu yana AK Parti’de görev almış, ihraç veya istifa yoluyla ayrılmamış bütün yöneticiler tanıtım toplantısına özel olarak davet edildi.
‘EVET’, LOGONUN ÖNÜNDE
Salonda AK Parti logosu göze batmayacak şekilde kullanılacak. “Evet” ibareli daha büyük ve görünür halde olacak. Salon Türk bayrağının renkleri olan kırmızı-beyaz balonlarla süslenecek.

500 GAZETECİ
Toplantıya 30’u uluslararası toplam 400 sivil toplum kuruluşu davet edildi. 60’ı yabancı toplam 500 basın mensubu da toplantı için akredite oldu. Basın mensupları için özel bölümler oluşturuldu.

EVET MÜHÜRLERİ: 
Salona Mustafa Kemal Atatürk, Türk bayrağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile AK Parti bayrağı asıldı. Kürsünün yan taraflarında “Evet” mühürleri kullanıldıKaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.