banner461

Av. Yaşar Oğuz AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı

Nevşehir Barosu eski Başkanlarından Nevşehirli değerli hemşehrimiz Av. H. Yaşar Oğuz , AK Parti 26. Dönem Nevşehir Milletvekili Aday Adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

banner15
Av. Yaşar Oğuz AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı
03 Eylül 2015 Perşembe 22:37

banner517
banner134
Nevşehir Barosu eski Başkanlarından Nevşehirli değerli hemşehrimiz Av. Hüsnü Yaşar Oğuz , AK Parti 26. Dönem Nevşehir Milletvekili Aday Adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

Nevşehir Barosu eski Başkanlarından Nevşehirli değerli hemşehrimiz Av. H. Yaşar Oğuz ,1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Erken Genel seçimlerde, Nevşehir'den Milletvekilliği aday adaylığı için resmi başvurusunu İstanbul AK Parti İl Başkanlığından yaptı.

Dosyasını AK Parti İstanbul İl Başkanlığına teslim ederek Resmi Başvuruda bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. H.Yaşar Oğuz, 1 Kasım tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinin ülkemize ve Nevşehir'imize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum şeklinde konuştu. 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Av. H. YAŞAR OĞUZ

 

1958 yılında Nevşehir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve Lise tahsilini Nevşehir’de tamamladı.  1976/1978 arası Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulunda okuduktan sonra Hukuk Fakültesine geçerek, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. 1982/1983 yılında Nevşehir Barosu’nda Avukatlık Stajını tamamladıktan sonra  1983/1985 arasında İstanbul’da Askeri Hakim olarak askerlik hizmetini yerine getirdi.

 

1985’de Nevşehir’de Serbest Avukatlık Mesleğine başlayan Ak Parti aday adayı Av. Hüsnü Yaşar Oğuz buradaki faaliyetini 2002 yılına kadar 18 yıl sürdürdü. Daha sonra gerek çocuklarının eğitimi, gerekse alanındaki farklılıklar nedeniyle 2002 yılında İstanbul’a taşındı ve halen İstanbul’da serbest avukatlık faaliyetini sürdürmektedir.

 

Nevşehir’de bulunduğu dönem içerisinde çeşitli tarihlerde Nevşehir Belediye Başkanlığı, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığı, Nevşehir Spor Kulübü Başkanlığı’nın avukatlığını da yürüten Av. H. Yaşar Oğuz 1990/1992 ve 2000/2002 tarihleri arasında olmak üzere 2 dönem Nevşehir Barosu’nda Nevşehir Baro Başkanı olarak görev yapmıştır.

 

Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda tanınan birçok şirketin, kişi ve kurumun vekilliğini de yürüten Ak Parti aday adayı Av. H. Yaşar Oğuz, yaklaşık 7-8 yıl önce TGRT televizyonunda hafta içi canlı olarak yayınlanan kadın ve aileye yönelik “İnci Ertuğrul Sizin Sesiniz” programına katılmış ve yaklaşık 1,5 yıl kadar canlı yayınlanan bu programda hukuki sorunlarda danışmanlık yapmış olan ve toplumda tanınan Ak Parti Aday Adayı Av. Hüsnü Yaşar Oğuz’un Hekim ve Hastanelere yönelik olarak yayınlanan “Hastane” isimli dergide Sağlık Hukuku konusunda makaleleri yayınlanmıştır.

 

Nevşehir Halkı tarafından uzlaştırıcı, başarılı, girişken, güler yüzlü, ilişkilerinde samimi, sevilen ve sayılan bir kişilik olarak tanınan Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Hüsnü Yaşar Oğuz evli ve Tuğba, Ali, Ömer ve Osman isminde dört çocuk sahibidir. Çocuklarından kızı Tuğba ve oğlu Ali avukat, küçük ikiz çocukları Ömer ve Osman ise Hukuk Fakültesi öğrencileri olup, Hukukçu bir aileye sahiptir.  

 

Mesleği gereği 30 yıldır Halkın, Onlar’ın sorunlarının ve çözümlerinin içinde bulunduğunu,  Halkımızın yasama, yürütme ve yargıdan beklentilerini ve sorunlarının farkında olduğunu, Allah’ın izni ve görev verilmesi halinde bu bilgi, birikim ve tecrübelerini Milleti, Ülkesi ve Nevşehir Halkı için kullanacağını belirten Ak Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Av. Hüsnü Yaşar Oğuz’a Ak Parti Aday Adaylığının hayırlı olmasını dileriz.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.