banner461

Bakan Koca'dan CHP'li Nevşehir Milletvekili Sarıaslan'a yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın TBMM Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesini cevapladı.

banner15
Bakan Koca'dan CHP'li Nevşehir Milletvekili Sarıaslan'a yanıt
05 Ocak 2021 Salı 11:50

banner143
banner134

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın TBMM Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesini cevapladı.

Bakan Koca, sağlıkçılar için ‘yıpranma payı’ revizyonu sinyali verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde revize edilmesine ilişkin” CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan’ın önergesine, “Önümüzdeki süreçte bu konunun hükümetimiz tarafından yeniden gözden geçirilerek ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilen sağlık çalışanlarının fiili hizmet zamlarına ilişkin olarak iyileştirmelerin yapılabileceği düşünülmektedir” yanıtını verdi. 

 2018’de yapılan düzenlemeyi anımsatan Koca, “Kanun kapsamında sağlık meslek mensubu sayılan ve insan sağlığı için koruyucu, teşhis, tedavi ve rehabilite edici hizmetlerde çalışanlar fiili hizmet süresi zammı kapsamına alınmıştır. Önümüzdeki süreçte bu konunun hükümetimiz tarafından yeniden gözden geçirilerek ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilen sağlık çalışanlarının fiili hizmet zamlarına ilişkin olarak iyileştirmelerin yapılabileceği düşünülmektedir” dedi. 

Koca’nın yanıtını değerlendiren CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, “Ben de koronayı çok ağır geçirdim. Hastanede de yattım. Oradaki sağlık çalışanları her şeyi hak ediyor. Biz, CHP olarak, kendilerine bir aylık ikramiye de verelim dedik ve bu konuda ısrarcıyız. Yıpranma payı konusunda da gece nöbete kalan çalışandan yemek getiren, onunla ilgilenen hasta bakıcısına kadar herkes bu haktan faydalanmalı” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.