banner461

Başkan Ali Doğan Simit il başkanları toplantısına katıldı

 Saadet Partisi Nevşehir İl Başkanı Ali Doğan Simit, Parti genel merkezinde düzenlenen il başkanları, il müfettişleri toplantısına katıldı.  

banner15
Başkan Ali Doğan Simit il başkanları toplantısına katıldı
02 Temmuz 2022 Cumartesi 17:48

banner517
banner134

 Saadet Partisi Nevşehir İl Başkanı Ali Doğan Simit, Parti genel merkezinde düzenlenen il başkanları, il müfettişleri toplantısına katıldı.  

Saadet partisi temmuz ayı il başkanları ve il müfettişleri toplantısı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu başkanlığında Ankara da yapıldı.  

Toplantıda Ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, "Yılın ilk yarısını geride bırakıyoruz. Fakat ne yazık ki, son 6 ayda problemlerimizin daha da derinleştiğini, insanımızın karşı karşıya kaldığı sıkıntıların çok daha arttığını görüyoruz. Maalesef, bugün 6 ay öncesine göre çok daha yoksul, çok daha borçlu ve çok daha mutsuz bir ülkeyiz. İnşallah seçimlerde milletimizin teveccühüyle iktidara geldiğimizde hem Trabzon özelinde hem de Türkiye genelinde atacağımız adımlarla çok kısa sürede bu problemleri gidereceğimize, bu ihtiyaç ve talepleri karşılayacağımıza canı gönülden inanıyorum. Problemler ne kadar ağır olursa olsun; yaklaşım doğru ve samimiyse, değerlendirmeler aklıselimle yapılırsa, önyargılar olmazsa, geçmiş hatalar tekrar edilmezse; problemlerin hızlıca çözülebileceğine, hatta tahminlerden de daha kısa zamanda çözülebileceğine inanıyorum. 

Avrupa Göç Konusunda Sorumluluk Almalıdır 

Değerli arkadaşlar, dünyaya bir göz atarsak; önemli bir konuya temas etmek istiyorum. 

Daha önce Yunanistan sınırında şahit olduğumuz insanlık dışı görüntüler maalesef bu kez de İspanya’nın Kuzey Afrika’daki topraklarında yaşandı.  

Fas’ta bulunan 20 kilometre karelik İspanya topraklarına girip, AB’den sığınma talebinde bulunmak isteyen 2000 Afrikalı mülteci, İspanya ve Fas polisinin açtığı ateşe maruz kaldı. 

Olaylarda ilk belirlemelere göre maalesef 37 kişi yaşamını yitirdi. 

Şüphesiz ki göçmenlerin karşılaştığı bu acımasız müdahale ve insanlık dışı görüntüler dünyada göçmenlere karşı yükselen nefret dalgasının bir uzantısıdır. 

Elbette her ülkenin sınırlarını korumak gibi bir görevi vardır. Ancak masum ve savunmasız insanların ölümüne sebep olacak hiçbir müdahaleyi meşru göremeyiz.  

Göçmenlere yönelik bu sert müdahaleyi gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik eden ve olaylardan ötürü memnuniyetini dile getiren İspanya Başbakanını da şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. 

Her fırsatta dünyada en çok mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’ye ahlak ve insan hakları dersi vermeye kalkan Avrupa ve uluslararası kuruluşlar, Fas’ta yaşanan bu vahşete neden ve nasıl sessiz kalıyorlar; anlamakta zorluk çekiyorum. Daha doğrusu tarihe baktığım zaman anlıyorum da, bunu içime sindiremiyorum. Bunlar insanlıktan nasibini almamış manasına gelir bu tavır... 

Değerli arkadaşlar; iktidarda bulunanlara bugün buradan bir kez daha çağrıda bulunuyorum. 

Eskiden havalimanlarında "son çağrı" anonsu yapılırdı, işte bu çağrı da iktidardakiler için artık son çağrıdır. 

Seçimlere, zamanında yapıldığı takdirde dahi, 1 yıldan az bir zaman kaldı... 

Hani meşhurdur ve bu Yeşilçam filmlerinin de çok bilindik senaryosudur. 

"6 ay ömrünüz kaldı, ne yapmak isterseniz yapın.." derler.. 

İşte bu iktidarın en fazla 1 yıl ömrü kaldı, önlerinde son bir fırsat var. Çok kısa demeyin buna, çünkü az önce 11 aylık Refah-Yol Hükümeti de kısa zamanda büyük başarılara imza atılabileceğini gösteren örneği verdim. 

Buyurun, 20 yılda yapamadıklarınızı kalan 1 yılda gerçekleştirin. Gençlerimiz arasında yaygın olan kullanımla ifade edersek; isterseniz "tüm tuşlara aynı anda basarak bölüm geçmeye" çalışın... Elinizi tutan yok, engel olan yok, önünüz açık, yetkileriniz neredeyse sonsuz; hadi buyurun... 

Seçimleri Biz Kazanacağız 

Fakat değerli arkadaşlarım; görünen köy kılavuz istemez, tecrübe edilen şey de tecrübe edilmez... 

Bu arkadaşların ülkemizin problemlerini teşhis etmeye kabiliyeti de anlaşılan takati de yok.. 

20 yıllık tecrübe ortadadır... Dökülüyorlar! 

Türkiye'nin yeni bir başlangıca ihtiyacı olduğu ve milletimizin de bu konuda kararlı olduğu ise çok net bir şekilde görülmektedir. 

Hafta sonu ifade etmiştim, seçimleri %99,99 kazanırız demiş, kendilerine çok az bir ihtimal payı bırakmıştım. 

Fakat iktidar ortağı Sn. Bahçeli'nin bunun üzerine sarf ettiği nezaketsiz sözler gösteriyor ki, bu yüz binde bir ihtimal dahi yoktur! Çünkü mantık aynı mantık, zihniyetlerini değiştirmeye de hiç niyetleri yok! 

İşte bugün diyorum ki, seçimleri Allah'ın izniyle iktidar kaybedecek ve biz kazanacağız! 20 yıllık Ak Parti iktidarının enkazı da kaldıracak, son 5-6 yıldır Cumhur İttifakının sebep olduğu nezaketsizliğe, hoşgörüsüzlüğe ve kutuplaşmaya hep birlikte bir son vereceğiz! 

Suni Gündemlerle Kaybedecek Tek Bir Saniyemiz Yoktur  

Şahsi ikballerimiz ve partilerimizin çıkarları için değil; ülkemizin istikbali ve menfaatleri için sorumluluklarımızı kuşanacak, bu kötü gidişata son vereceğiz. 

İnsanımızın kasabın yolunu unuttuğu, bayram sevinci yaşamak yerine artan ulaşım maliyetleri nedeniyle bayramda memleketine gidememenin hüznüne kapıldığı bu düzen mutlaka değişecek! 

Lamı, cimi yok! Bizim birilerinin sürekli olarak algı fabrikalarında ürettikleri suni gündemlere takılıp kalacak, buralarda kaybedecek tek bir saniyemiz bile yoktur! 

Biz ülkemizin gerçek gündemine, insanımızın yüzünü güldürecek hamlelere odaklandık ve bu istikamette kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Tüm dikkatimizi, mesaimizi buralara veriyor, hazırlıklarımızı hızlı bir şekilde tamamlıyoruz" ifadelerinde bulundu.  


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.