banner461

Başkan Ünver: “Benim Mezarımda Nevşehir'de...“

Nevşehir’in Başarılı ve saygın Gazetecilerinden Ali Çamur’un hazırlayıp sunduğu Haber Panorama Radyo Programının bugünki konuğu Nevşehir Belediye Başkanı Sayın Hasan Ünver’di… Başkan Ünver, kamuoyunda merak edilen sorulara cevap verdi. İşte Ünver’den inciler…YORUMSUZ

banner15
Başkan Ünver: “Benim Mezarımda Nevşehir'de...“
05 Ocak 2013 Cumartesi 13:26

banner134

 Ali Çamur Sordu Başkan Ünver cevapladı…

Nevşehir Belediyesi olarak bizim 100 Trilyonluk kaynağımız var...

Bize satılacak mülk bırakmamışlar ki…(Geçmiş dönemden bahsederek)

Bu şehrin hakkını yedirmem. Bu şehir kazanılacaksa benim kaybetmem hiç önemli değil.

9 Sene önce saçlarınız simsiyahtı,Belediye başkanlığı acaba sizi yıprattı mı? 9 yaş yaşlandım. Hayatın süreci içinde tabi fiziki değişim olacak.Bu şehrin vebali var omuzlarımda. Büyük bir sorumluluk ve bu sorumluluğunun tüm manevi sorumluluğunu taşıyorum.

Düşünebiliyorumusunuz bana güvenen inanan seven eş dost arkadaşlarımız Benim için gittiler kapı kapı dolaşıp komşularından oy istediler benim için. Bu tarifi olmayan büyük bir sorumluluk…

 

Eğer sözlerimizi vaadlerimizi yerine getirmemeiş olsa idik Benim bu caddelerde gezmemem gerekirdi. Şimdi çok şükür çok rahatlıkla tüm Nevşeir caddelerini dolaşıyoruz…

 

 

Nevşehir Belediyesi olarak Biz dünyayı takip eden belediye konumundayız. Önümde 3 bilgisayar açık takip ediyorum…

 

Geçmişte görev alanları çarşıda pazarda gören Bazı esnaflar içeri kaçıyor şu geçsinde öyle çıkıyım diyorlar. Ben öyle biri olarak tanınmak istemiyorum.

 

(Programa kısa Reklam Arası veriliyor…)

 

Neşet Ertaş tan Zahidem parçasına istek olarak Aileme ve bu şehrimize selamlarımla birlikte yükleyip gönderiyorum. Rahmetli Neşet Ertaş ı da saygıyla anıyoruz.

 

Ali Çamur: - Hayatta kazanılmayacak bir paramı kazanıyorsunuz da belediye başkanlığını bırakmıyorsunuz? Ben daha önce biliyorsunuz işim gücüm vardı bir oturmuş düzenim vardı. Özel bir iş yapıyor olsam inanın daha çok para kazanıyor olacaktım dedi.

 

Benim için önemli olan Şu şu hizmetler Ünver döneminde yapıldı denilsin. Arkamdan Allah razı olsun denilsin bu bana yetiyor inanın bundan büyük haz alıyosunuz. Parayla satın alınmayacak bir görev yapıyorum, sevenim sevmeyenim iftira edene dedikodumu yapan bütün herkese hakkımı helal ediyorum.

 

Beni ilk gördüklerinde beni tanımayan insanlar ulaşılmaz olarak görüyorlar bunun farkındayım. Belediye Başkanı seçildiğim ilk günden bu güne tüm görevim süresince hiç kimseye yalan söylemedim. Yapamayacağım hiçbir iş için söz vermedim.

 

Bu işin Maddi bir ölçüsü yok . Bu Belediye başkanlığı bana evimi geçindirecek hatta yatırım yapacak kadar paramı kazanıyorum. Allaha çok şükür yaptığım birikim için yatırım için hesabını vermeyeceğim bir şeyim yok. Maaaşım 5 Milyar civarında birde emekli olduğum için 2 milyar civarında para alıyorum. Bu şehir bana emeğimin karşısında hakkımı çok şükür veriyor.

 

Ben ilk seçildiğimde Belediye Başkanı 4 milyar maaş alıyordu aradan geçen 9 sene sonra 5 milyar alıyorum. Şükürler olsun bu para bana fazlasıyla yetiyor. Benim Gönlüm zengin. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok.

-Ben imam hatip lisesi mezunuyum....

Belediye Başkanlık seçimlerinde adaymısınız?

Ben hiçbir zaman ben adayım demedim. Adaylığım için Partimiz teşkilatlarımız Milletvekillerimiz Başbakanımız bütün bu engelleri aştıktan sonra halkımızda bize bu görevi verirlerse olur.Bizim direkt olarak adayız deme lüksümüz yok.

Benim Mezar yerim Nevşehir de. Nevşehir sevdam sevgilim vatanım.Ankara ya gidiyorum inanın 3-4 saat sonra Nevşehir i özlüyorum. Ben bu şehirde yaşamaya ve bu şehirde ölmeye arzuluyum.Biz bu şehirde insanların yüzüne bakarak yaşamayı istiyorum.

 -YORUMSUZ-


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
edip - 10 yıl önce
"imam hatip mezunu" vurgusu çok manidar!!! yorumsuz...
Avatar
millet - 10 yıl önce
sen gören ve bilensin yarabbi.gerisi laf u güzaf.
Avatar
Laf ü güzaf - 10 yıl önce
saç kıl, tüy, ölüm, dram, reklam,
asıl mesele , nevşehir halkı tekrar seni başkan olarak görmek ister mi? sanmam
Avatar
Hasan ünver - 10 yıl önce
hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok.
-ben imam hatip lisesi mezunuyum....

çok iyi replik...
Avatar
hasan tercan - 10 yıl önce
yalanların bu kadarına pesssssss....hani belediyenin kapısı halka açıktı..o kapı duvar oldu...siz hangi caddede geziyosunuz ....siz ne zaman halkın içindesiniz..lütfen bırakın bu yalanları ve artık yeter....
Avatar
Serdar Namlı - 10 yıl önce
elinsaf

bir insana bu kadar hakaret edilir mi arkadaşlar. nevşehirli biri aday oldu da hasan ünveri zorla başkalarımı seçtirdi. seçtiğiniz başkan nevşehiri baştan aşağı değiştirdi. tabiî ki memnun olmayan olacak, tabiî ki şahsi durumlardan dolayı eleştiren de olacak. ama isimler bir bir unutuluyor, hizmetler kalıyor, nankörlük etmeyin recep tayyip erdoğan iyi, milletvekilleri iyi, bir tek hasan ünver mi kötü? çok belli oluyor şahsi hesaplardan dolayı burada yorumlar yapıldığı ne diyelim, çıkarın bir nevşehirli de hep birlikte seçelim daha önce seçipte hizmetlerini saya saya bitiremediklerimize dâhil edelim o ismi de!
Avatar
Bayram Ulkat - 10 yıl önce
nevşehir tavaya söz verdin (birinci şahit hafız mahmuttur) sözünü tutmadın . birbuçuk sene sana ulaşamadım. imamhatip mezunu olunca herşey mübahmıdır bunu öne çıkarıyorsunuz. kale eteğındeki yıkılaün evlerin yerine birde anığt mezar zaptırında tam olsun bari.
Avatar
aramızdaki yalakalar - 10 yıl önce
bazı yalaka ve çıkar çevrelerinin sonu geldi.bir daha uzunca süre ortadan kaybolurlar.el etek öpecek yeni kapılar peşinde dolaşan dilenci gibidirler bunlar.hatta leş kargaları ve çakallardır bunlar.ama artık çok şükür bugünden sonra onların otlanacağı tek yer meralardır.birde ahırlar her ne kadar şimdi samanada zam geldi ama :)