banner461

“Bu Dönem Türkiye İçin Yeni Bir Kuvayi Milliye Dönemi”

Cumhuriyet Halk Partisinden Nevşehir Milletvekili aday adaylığı resmi başvurusunu yapan Dr. Cuma Yorgancı, CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Yorgancı, 2015 seçimlerinin Ülke için çok büyük önem taşıdığını belirtti.

banner15
 “Bu Dönem Türkiye İçin Yeni Bir Kuvayi Milliye Dönemi”
26 Şubat 2015 Perşembe 16:58

banner134

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisinden Nevşehir Milletvekili aday adaylığı resmi başvurusunu yapan Dr. Cuma Yorgancı, CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Yorgancı, 2015 seçimlerinin Ülke için çok büyük önem taşıdığını belirtti.

Türkiye’de Kemalist, Laik ve Hukukun üstünlüğünün olduğu bir dönemin CHP İktidarı ile ancak sağlanabileceğine inandığı için Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olduğunu kaydeden CHP Nevşehir Milletvekili aday adayı Dr. Cuma Yorgancı, “Ben 1980 Öncesi sivil toplum örgütlerinde hizmet sundum. Onun dışında bugüne kadar aktif siyasetin içerisinde bulunmadım. 1981 Yılında Çapa Tıp Fakültesinde Patoloji uzmanlığı görevinde bulundum. Memuriyet hayatımdan dolayı da siyasette pek yer almadım. Son dört yıl içerisinde Türkiye’nin çok ciddi bir dar geçitten geçtiğini gördüm. Ülkenin ciddi problemlerle karşı karşıya olduğu kanaatine vardım. 10 Şubat 2015 tarihinde görevimden istifa ederek CHP’nin üyesi oldum. Ve milletvekili aday adayı oldum. Bu dönemde ülkeye hizmetin her bir vatandaşın görevi olduğuna inanıyorum. Bu dönemde Türkiye için yeni bir Kuvayi Milliye dönemi. Ülke bir iç savaşa doğru sürükleniyor. Dışarıdaki tehditlerde çok ciddi boyutta arttı. M. Kemal Atatürk’ün Yurtta Sulh, Cihanda Sulh ilkesinden ülkenin saptığı kanaati oluştu bende. Kemalist, Laik, Hukukun üstün olduğu bir Türkiye’nin yeniden inşasının ancak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı sayesinde kurulabileceğine olan inancımdan dolayı aday adayı oldum” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Serment Karaca - 8 yıl önce
özgeçmişiniz ve öngörülerinizle nevşehir halkını temsili noktasında en doğru aday olduğunuz ortadadır. hep destek !!! sonuna kadar destek !!!
Avatar
Ayfer yarali - 8 yıl önce
Dr cuma yorganci benim amcamdir insallah Allahin izniyle secimi kazanacaktir Allah kolaylik versin dualarim seninle amca