banner461

CHP İl Başkanı, Tek Kurtuluşumuz Cumhuriyet Halk Partisi’dir

CHP Nevşehir İl Başkanı Mehmet Değirmenci CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi.

banner15
CHP İl Başkanı,  Tek Kurtuluşumuz Cumhuriyet Halk Partisi’dir
15 Aralık 2014 Pazartesi 15:06

banner517
banner134

 CHP Nevşehir İl Başkanı Mehmet Değirmenci partisinin İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Değirmenci, Bütün beklentimiz, artık halkımızın gerçekleri görmesi ve kendilerine, yani Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmalarıdır. Kurtuluşumuz Cumhuriyet Halk Partisindedir diye konuştu.

CHP Nevşehir İl Başkanı Mehmet Değirmenci yaptığı basın toplantısında şunları kaydetti;

‘’Değerli Basın ,bugün yine çok üzgünüz…Alıştık artık.2002 Yılından beri…Özellikle de 2007 den  sonra bu güzelim ülkede maalesef hiç mutlu olamadık .Yıllardır hukuksuzluk sarmalında savrulduk durduk. Dün yine bir intikam darbesiyle karşı karşıya kaldık. Yine gazeteler basıldı, televizyonlar arandı, gazetecilerin evlerine girildi. Ve…bir bir gözaltılar başladı. Gözaltına alınanlar, tıpkı 2007 yılından sonra bir bir gözaltına alınan Kuvvet Komutanları, Generaller, Subaylar, Astsubaylar, Gazeteciler, Aydınlar, Fenerbahçeliler ve sonunda Genel Kurmay Başkanı içeri alınırken, gazetelerinin manşetlerinden, televizyonlarının haberlerinden neredeyse sevinç çığlıkları atıyorlardı. O gün olanların bugünden bir farkı yoktu… Biz, Cumhuriyet Halk Partililer o günlerde adeta olup bitenlere isyan ediyor ve diyorduk ki : BU HUKUKSUZLUKTUR.BU İNSAN HAKLARI İHLALİDİR.BU HUKUK YOLU İLE DİKTATÖRLÜK KURMA HEVESİDİR. Ve, diyorduk ki HUKUK BİRGÜN HERKESE LAZIMDIR.O günlerde olanlara alkış tutanlara bile… Biz aynı noktadayız. Yine diyoruz ki HUKUK HERKESE LAZIMDIR. Hukuk eğer birilerinin kılıcı haline gelmişse, o ülkede demokrasiden, özgürlükten ve en önemlisi güvende olmaktan kimse söz edemez. Bu nedenle, dün olup bitenler, ve daha da devam edeceği söylenen olaylar  hukuksuzluktur, korkutucudur, evrensel hukuk değerlerine uymamaktadır. Biz Cumhuriyet Halk Partililer HUKUKUMUZU YENİDEN TESİS ETMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE SAVAŞACAĞIZ… Aslında bu olup bitenler, ”Geçen yıl 17-25 Aralık operasyonlarıyla ortaya çıkan Cumhuriyet Tarihimizin en büyük ve hatta Avrupa Birliği tarafından Yüz Yılın YOLSUZLUK DOSYASI ilan edilen, HÜKÜMETİN DEVLETİ SOYMA OLAYININ”, bunları ortaya çıkaranlardan intikam alma operasyonudur. Ayrıca, özellikle de, bizim bu hafta 17-25 Aralık haftasında, bu büyük yolsuzluk olayını unutturmamak üzere yapacağımız eylemlerin önüne geçme gayretidir. Şu unutulmamalıdır: Bu yolsuzluk olayı, öyle unutulacak, unutturulacak bir yolsuzluk olayı değildir. Soyulan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarıdır. Geleceğimiz çalınmıştır. Garip gurebanın, yetimin hakkı yenmiştir. Çocuklarımızın geleceği ipotek altına alınmıştır. Halkımız yoksulluğun kucağına atılmıştır. İşsizlik tavan yapmıştır. Çiftçi bitmiştir. İşçiler artık ölüm sırasının kendilerine ne zaman geleceğini beklemektedir. Halkımızın % 70 i açlık ve yoksulluk sınırının altıda yaşamaktadır. İsviçre’de yapılan bir araştırmaya göre: SON ALTI AYDA,41 MİLYON İNSANIMIZ NE ET,NE DE TAVUK YEMİŞTİR. Ama, birileri yaşamlarının zirvesinde SARAYLARDA YAŞAMAKTADIR. Biz iddia ediyoruz: İKTİDARIMIZDA YOLSUZLUKLARIN,HIRSIZLIKLARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ.YALANA,DOLANA,TALANA DUR DİYECEĞİZ. HUKUKUMUZU YENİDEN VAR EDECEĞİZ… Bütün beklentimiz, artık halkımızın gerçekleri görmesi ve kendilerine, yani Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmalarıdır. Kurtuluşumuz CUMHURİYET HALK PARTİSİNDEDİR.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
apokrifal - 7 yıl önce
bunu yapacaz, şunu yapacaz, şuna dur diyecez...slogan atmayı bırakıp, somut çözümlerinizi söyleyebildiğiniz gün millet sizi ciddiye alır. şimdi ise sadece gülüp geçiyor.
Avatar
diktatörlük - 7 yıl önce
diktatörlük arayan aynaya baksın, chp ya tek partiyle seçime girerek yada darbeleri destekleyerek anca iktidara gelebilir, cpnin milletle, milletin chp ile işi omaz
Avatar
polat - 7 yıl önce
Chp paralel elele ne gazatesi ne baskını....daha dün küfür ediyordunuz ne zaman dost oldunuz
Avatar
17 - 25 aralık - 7 yıl önce
amerikaya hizmet için hükümete darbe, devlete millete düşmanlık, ülkeye zarar verenlerin avucunu yalama haftası olsun
Avatar
polat - 7 yıl önce
Yanlışa yanlış doğuruya doğru demeyen münafıktır paralel hainligi görmemek abdallıktır