banner461

CHP Nevşehir'den 'İstanbul Sözleşmesi' feshine tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Kadın Kolları Başkanlığınca yapılan açıklamada İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz vurgusu yapıldı.  

banner15
CHP Nevşehir'den 'İstanbul Sözleşmesi' feshine tepki!
27 Mart 2021 Cumartesi 15:33

banner517
banner134

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Kadın Kolları Başkanlığınca yapılan açıklamada İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz vurgusu yapıldı.  

CHP İl Başkanlığı binası önünde yapılan basın toplantısına Kadın Kolları Başkanı Yeliz Topraktepe'nin yanı sıra, Parti il ve ilçe yöneticileri, Avanos Belediye Başkanı Alper İbaş, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, Ürgüp İlçe Başkanı Fulya Gülşen Altınsoy, Avanos İlçe Başkanı Gülay Tüysüz Demirtaş ve Partililer katıldılar.  

 İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz...

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Nevşehir Kadın Kolları Başkanı Yeliz Topraktepe, "Bugün sadece bir Kadına değil insan haklarına sahip çıkmak adına burada bulunan tüm arkadaşlarım hepinizde hoş geldiniz İstanbul sözleşmesinden vazgeçmiyoruz. Kadınların ve çocukların hayatlarını tek tipleştirmeye çalışan bu zihniyet ile ilk önce biz kadınlar hesaplaşacağız çünkü asla ödün vermeyeceğiz haklarımız var, Her gün yaşam çığlığını büyüten ve örgütlü gücü ile yeniden ayağa kalkan kadın mücadelesi var. Tercihimiz eşit, özgür, demokratik ve adil bir yaşamdan yana, cumhuriyet halk partisi kadınları olarak Türkiye’nin her bir köşesinde sesimizi duyurmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bu kararname kadın cinayetlerinin politik olduğunun resmiyette de kabulüdür. Taciz ve tecavüze uğrayıp katledilen kadınlarımızın adına mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Biz kadınlar korkmuyoruz, sinmiyoruz, zalimlere itaat etmiyoruz, geri durmuyoruz. Onlar korku yaymaya çalıştıkça, bizim örgütlü gücümüz her geçen gün büyüyor. Onlar dallarımızı budamaya çalıştıkça, bizim köklerimiz güçleniyor. Başta TBMM olmak üzere her platformda bu sözleşmenin gereklerinin yapılmasını sağlamak için kadın hareketiyle birlikte mücadelemize devam edeceğiz. Bundan sonra bulunduğumuz her alan; sokaklar, mahalleler, meydanlar dahil bizim için mücadele alanıdır. Vicdan sahibi her erkeğin annesi, eşi, kardeşi, arkadaşı olan ve yaşamın eşit ortağı olan kadınlarla beraber olacağını biliyoruz. Biz, hep birlikte bu zulme dur diyeceğiz. Türkiye’ye aydınlık günleri bizler getireceğiz. 20 Mart 2021 tarihinde genel merkezimizden gelen 81 ilde eş zamanlı yapılan İstanbul sözleşmesinin feshine yönelik toplu basın açıklaması beyanımızın yayınlanmasının ardından insan onurundan yoksun bir kaç kişi tarafından yorumlarda ağır hakaret ve tacize uğradım. Ben vatanı ve milleti uğruna siyasi bir partinin çatısı altında mücadele veren bir İnsanım. Mensubu olduğum partiyi sevmeyebilirsiniz görüşlerimiz uyuşmayabilir tüm bunlar bırakın benim mensubu olduğum partime hakaret etmeyi şahsıma özelime bedenime kişiliğime namusuma o ağza alınmayacak kadar çirkin ahlaksız yorumlar yapma cüretini kimseye vermez. Bu Konu ile alakalı Hukuksal süreç başlatılmıştır. Sonuna kadar hukuki süreç takip edilecek ilgililerin gereken cezayı alması için tüm işlemler yapılacaktır" dedi.  

Mustafa Ferveren


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.