banner461

CHP Nevşehir Milletvekili Sarıaslan'dan Kurban Bayramı Mesajı

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

banner15
CHP Nevşehir Milletvekili Sarıaslan'dan Kurban Bayramı Mesajı
17 Temmuz 2021 Cumartesi 14:12

banner517
banner134

Kurban Bayramıyla ilgili mesaj yayınlayan CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Korona salgınını hatırlatarak; Bayramın Ülkemize, insanlarımıza önce sağlık getirmesini ve zor günlerin geride kalmasını temenni etti.

Milletvekili Sarıaslan, Kurban Bayramıyla ilgili yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bayram dayanışmadır, dostluktur, aydınlık yarınlara değerlerimizi taşımanın en önemli göstergesidir. Bayramlardır bu duyguların tekrar tekrar hatırlanmasına vesile.

Açlıktan, yoksulluktan, savaştan, şiddetten ve kötülüklerden arınmış, sevginin, hoşgörünün ve barışın egemen olduğu, insan yaşamının tüm değerlerden üstün tutulduğu bir dünyada yaşayabilmek, insanlığın ortak özlemidir.

Her gün bir çok insanın yaşamını yitirmesine yol açan koronavirüs başta olmak üzere dünya üzerinde yaşanan çatışmalar, küresel ısınma ile büyük yıkımları birlikte getireceği bilinen çevre sorunları, açlığın, yoksulluğun, terörizmin boyutları genişledikçe dünyanın geleceği konusundaki kaygıları artırmaktadır.

Huzurun, güvenin ve istikrarın olmadığı, adaletsizliklerin önüne geçilemediği, güç durumda olana yardım elinin uzatılmadığı, yardımlaşma ve dayanışmanın anlamını yitirdiği bir dünyada, insanların geleceğe umutla bakması beklenemez.

Bu gerçekler ışığında Kurban Bayramının, umudu büyütmek, mutluluğu paylaşmak, güzel ve iyi duygularımızı pekiştirmek adına insanlarımıza önce sağlık getirmesini ve zor günlerin geride kalmasını temenni ediyor, tüm Nevşehirli hemşehrilerime hayırlı bayramlar diliyorum.

Av.Faruk Sarıaslan
Nevşehir Milletvekili
İçişleri Komisyon Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.