banner461

CHP ve İYİ Parti'den ortak açıklama...

Nevşehir CHP ve İYİ Parti İl Başkanları, ilçe başkanları birlikte basın toplantısı düzenlediler.

banner15
CHP ve İYİ Parti'den ortak açıklama...
02 Haziran 2021 Çarşamba 19:54

banner517
banner134

Cumhuriyet Halk Partisi Ürgüp İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısının ardından, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından konuya ilişkin yazılı basın açıklaması yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi;

Basına ve Kamuoyuna

"Son günlerde Ürgüp’ümüz de Belediye Başkanlığınca 2020 yılında yapılmış olan ihale ve hizmet alımlarında bir takım usulsüzlüklerin yapıldığına dair haberler kamuoyunun gündemindedir.

Bizler Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinin temsilcileri olarak ülkemizin kaynaklarının harcanmasında gösterdiğimiz titizliği Ürgüp’ümüzün kaynakları için de göstererek kıymetli Ürgüp halkının parasının nerelere  ve  ne şekilde harcandığının da takipçisi olduk.

Ürgüp Belediye Meclisi tarafından ocak ayında denetim komisyonuna seçilen Zeynel Abidin TÜRK (Ak Parti ) , Mustafa BAŞPINAR(Ak Parti) , Yıldız YAZICI(CHP) tarafından tespit edilen ve raporlaştırılan usulsüzlüklerin olduğunu gördük .

Belediyeler halk için hizmet üretme yerleridir , birilerini zengin etme veya zenginleşme birimi değildir. Belediye hizmetleri vatandaşlara en uygun, şeffaf ve adil şekilde sunulur, böyle olmalıdır.

Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan, Denetim raporu mart ayı sonunda Belediye Başkanlığına sunulmuştur.

Denetim raporunun Ürgüp Belediyesi tarafından yapılan ihaleler ile ilgili yaptığı tespitlere ilişkin bölüm siz değerli basın mensuplarına dağıtılacaktır.

Sonucu ne olursa olsun, ucu kimlere dokunursa dokunsun vicdanımız ve ilkelerimiz bize yurttaşın hakkını korumayı , usulsüzlüklerin üzerine gitmeyi ve adaletin savunucusu olmayı emreder.

Yaklaşık 4 aydır yaptığımız titiz çalışmalar ile elde ettiğimiz bilgi ve belgeler ışığında Ürgüp halkının  her kuruşunun hesabını sormak adına konu hakkında ihmali , kastı ve ilgisi olan tüm ilgili birimlerin hakkında partimiz adına , yasaların bizlere tanıdığı hak ve yurttaşlık görev ve sorumluluğu bilinciyle bu basın açıklamasını yapma gereği duyduk.

Ürgüp Belediyesindeki somut durumla ilgili denetim raporunda tespit edilen usulsüzlüklerin incelenmesi için adli, idari, cezai ve hukuki inceleme yapmak üzere Adli ve İdari makamları Ürgüp halkı adına göreve davet ediyoruz." .

Ayasofya imamı halkında suç duyurusu

Öte yandan CHP İl Başkanı Kamil Gülmez; "2 Haziran 2021 Çarşamba günü Ürgüp ilçemizde, İlçe Başkanı, İlçe yönetim kurulu üyeleri, il yönetim kurulu üyelerimzle Ayasofya imamı halkında, Ürgüp Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk." dedi.

Haber: Mustafa Ferveren


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.