banner461

Cuma Namazı Çıkışında Tutuklama İddiasını Gizligider Yalanladı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider,CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak’ın iddialarına cevap verdi. Gizligider FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamasında Şafak’ın iddialarının asılsız olduğunu belirterek galiba Şafak dersine iyi çalışmamış,araştırmadan incelemeden yaptığı bu söylemi tamamen talihsizlik olarak görüyorum dedi.

banner15
Cuma Namazı Çıkışında Tutuklama İddiasını Gizligider Yalanladı
02 Ocak 2013 Çarşamba 15:33

banner134

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafakın geçtiğimiz gün,Niğde’de partiye katılımcılar için düzenlenen Rozet takma töreninde iddia ettiği şok açıklamalarına AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’den anında cevap geldi.

Gizligider CHP’li Şafak’ın İddialarına Cevap Verdi

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak partisine katılan 40 kişi için düzenlenen Rozet takma töreninde yaptığı konuşmasında; “Geçen beni Ürgüp’ün Şahinefendi köyünden aradılar Cuma namazından çıkan vatandaşların kimlik kontrolleri yapılıp tutuklanıyor diye. Eğer biz hükümet olup yapsaydık ya şu CHP’liler de cumadan çıkanı tutukluyorlar derlerdi.” Açıklamasının ardından FİB Haber Merkezimize konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider,CHP Niğde Milletvekili Sayın Doğan Şafak’ın ortaya koyduğu bu iddiaların asılsız olduğunu belirtti. Gizligider,Bahse konu olan Ürgüp Şahinefendi köyünde Cuma namazı sonrası kimlik kontrollerinin yapıldığı hususu doğru fakat CHP Niğde Milletvekili Şafak’ın iddia ettiği gibi ne herhangi bir tutuklama olayı nede tutuklanan bir kişi kesinlikle olmamıştır.Büyük ihtimalle Sayın Şafak yanlış bilgilendirilmiş diye düşünüyorum.

Cuma Namazı sonrası böyle bir uygulama ile kimlik kontrolleri yapılmasına kesinlikle karşıyız kaldı ki tüm kamuoyu da takdir ederler ki bizim düşüncemiz duruşumuz ve bu konudaki hassasiyetlerimiz bellidir.Bu konuda bu uygulamayı yapanlar hakkında Gerek Ürgüp Kaymakamlığımız gerekse Nevşehir Valiliğimiz nezdinde idari soruşturma başlatılmıştır dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Abdullah harun - 10 yıl önce
sayın vekilim kapadokya konusunda yapılan yalanyanlış açıklamalara anında tepki göstermenizyöre halkı olarak bizleri memnun etmektedir..çalışmalarınızda başarılar dileriz..
Avatar
Abdullah harun - 10 yıl önce
sayın vekilim kapadokya konusunda yapılan yalanyanlış açıklamalara anında tepki göstermenizyöre halkı olarak bizleri memnun etmektedir..çalışmalarınızda başarılar dileriz..
Avatar
Murat Düşmez - 10 yıl önce
fikret ve ibrahim sizi kutlarım habercilik yapmışsınız ben yinede sizi seviyorum arkadaşlarım
Avatar
FİB - 10 yıl önce
değerli kardeşim murat sen bizim için çok özlesin bizde seni çok seviyoruz...
Avatar
mehmet - 10 yıl önce @Abdullah harun
sayın vekilimiz bütce konuşmasında muhalefet patates 10kr diyor kesinlik dogru deyil diyordu suan gelsin kaymaklıya patatesi 10kuruşa alan yok elimizde kaldı cöpe gidecek 1 yıllık emegimiz acaba muhalefetmi yalan söylüyor yoksa milletvekilimiz mi
Avatar
Ali demir - 10 yıl önce
chp milletvekili doğru söylemiş . bu olay oldu ayrıca derinkuyu sayın doğan şafak'ı çok seviyor bizim sorunlarımızla ilgilendi
Avatar
xxx - 10 yıl önce @Ali demir
ali bey doğan şafak geldi sorunlarınızı dinledi gitti öylemi siz de bu yüzden çok seviyorsunuz( guru guruya gadalarını alayım şap şap kıçına vurayım ) derler chp nin ne kapasitesi varda oturup dinliyorsunuz iktidar la beraber çözüm aramak varken hiç bir sey yapamıyacak adamları boşuna oturup dinlemeyin
Avatar
derinkuyulu - 10 yıl önce
derinkuyuda elektrik borcu yüzünden vatandaşlara tutuklama kararı çıktığından yüzlerce kişi evden çıkamıyor kamyonlar bırakın çalışmayı başkalarının garajına saklanıyor inekler emanete veriliyor kanser hastaları hastaneye değil ceza evine götürülüyor ancak bunları dile getiren sayın doğan şafak yalanlanıyor sayın gizligider sizin bunlardan haberiniz yoksa ne diyeyim