banner461

Gizligider Kahvehane ve Esnaf Ziyaretlerinde Bulundu

Ak Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde kahvehane ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

banner15
Gizligider Kahvehane ve Esnaf Ziyaretlerinde Bulundu
26 Temmuz 2013 Cuma 13:42

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Milletvekili Ebubekir Gizligider Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde kahvehane ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretlerinde Üreticilerin sorunlarını dinleyen Gizligider, İlçe Teşkilat binasında yaptığı açıklamada, “Nevşehir genelinde 830 kilometre civarında yolumuz var, Niğde Valiliği ile irtibat kurarak inşallah Derinkuyu ile Niğde'ye bağlı Orhanlı kasabası arasında yapılması planlanan yol çalışmasını başlatacağız” dedi.

Derinkuyu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Arif Ertaş’ın kooperatif üyelerine hayvan alımında yardımcı olmasını istemesi üzerine Gizligider, hayvan alımında eski başvurular değerlendirildiğini, yeni hayvan alımının olmayacağını, 2011 yılından bu yana hiçbir hayvan alımının olmadığını, söyledi. 

İlçede yasak alana ekilen ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince Ekiminden 80 gün sonra sökülen patateslerle ilgili olarak da Gizligider, “Yasak alana patates ekilen yerlerin sökümüne Ürgüp ilçesinden başlandığını Derinkuyu’daki patates sökümünde gecikmeye neden olduğunu ifade etti.

İftar sonrasında köy muhtarlarıyla yapılan toplantıda köylerin alt yapı çalışmaları, Doğala köyünde kanalizasyon yapımı için arazi kamulaştırması, Güneyce köyünde inşaatı devam eden köy konağı yapımı, Kaymaklı Özlüce arası bağlantı yol çalışması, Kaymaklı Til köyü arası yol çalışması konuları ele alındı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
asıldan vekile - 8 yıl önce
özellikle siz yerel basının sayesinde genel merkezimiz vekilimizin çalışmalarını görmesi çok hoş.vekilimiz sanırım ayak basmadığı köy kasaba kalmaı.mütavazi ve halkına yüksekten bakmayan ileride ilimize faydalı olacak bir genç arkadaşımız.beğeniyoruz.