banner461

Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri İkinci Günü Sona Erdi

57. Ulusal 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri İkinci Günü Sona Erdi.

banner15
Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri İkinci Günü Sona Erdi
18 Ağustos 2020 Salı 09:35

banner517
banner134

57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri törenlerinin 2. günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki protokolün Hacıbektaş ilçesine gelmesiyle başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Belediyesini ziyaret ederek, burada Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok'tan belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Kılıçdaroğlu daha sonra, ilçedeki Kadıncık Ana Türbesi, Bektaş Efendi Türbesini ziyaret edip, Yel Değirmeni Restorasyonu yerinde inceledi.

Akabinde Serçeşme Parkı ve Sosyal Tesislerinin açılışını gerçekleştirdi. Ve burada Hacıbektaş Belediyesi tarafından, katılımcılara bir lokma ikramı yapıldı. Sonrasında ise, Kılıçdaroğlu ve yanındaki heyet Hacı Bektaş Veli'nin Dergahını ziyaret etti.

Günün sonunda ise, heyet Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde gerçekleştiren resmi açılış törenine katılım sağladılar. Burada yapılan konuşmalarda, Hacı Bektaş Veli'nin evrensel dostluk ve barış felsefesine atıfta bulunup, bugünümüze ve yarınlarımıza dair güzel dileklerde bulunuldu. Ayrıca Hacı Bektaş Veli dostluk ve barış ödülü Hızır Avusturya adına Zöhre Doğan'a takdim edildi. Gecenin sonunda ise Erdal Erzincan sahne aldı. Böylece etkinliklerin 2. günü noktalanmış oldu. Etkinlik yarın Hırka Dağı doğa yürüyüşle devam edecek...

Haber: Hacı Bektaş Veli Platformu
Fotoğraf: M. Cem Kaya


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.