banner461

​MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan’ın Nevşehir İstişare Toplantısı

Nevşehir Ticaret Borsası Konferans Salonunda ​MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın Başkanlığında İstişare Toplantısı Yapıldı.

banner15
​MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan’ın Nevşehir İstişare Toplantısı
11 Mart 2017 Cumartesi 16:54

banner517
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın yanı sıra, Aydın Milletvekili Deniz Debboylu, Ankara Milletvekili Mustafa Mit, MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Ceviz, Kadın Kolları Başkanı Yıldız Gürbüz, Ülkü Ocakları Başkanı Cihat Burak Korkmaz, MHP’li Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, MHP’li eski Milletvekilleri İsmail Çevik ve Mehmet Varol’un yanı sıra partili yöneticiler ve Partililer katıldılar.

İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşuyla başlayan istişare toplantısında konuşan İl Başkanı İlhan Kaya, “Biz referandum sürecinde aziz milletimizin vereceği kararın tek geçerli karar olduğuna inancımızı sürdürüyoruz. Milletimizin vereceği karara da sonuna kadar saygılı olacağız. Ana muhalefet partisinin üzerine düşen görevi yapmaktan kaçtığı bu günlerde anlaşılıyor ki anayasa paketini okuyup anlama zahmetine bile girmemiş durumdalar. Bizler Türklüğün son kalesi olan bu topraklarda günü birlik siyasetlerle ülkenin selametini sağlayamayız. Vatanın bekası için Milliyetçi Hareket Partisi tarihinde de olduğu gibi bugünde üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

Son dönemlerde Türkiye üzerine oynanan oyunların altında Büyük Ortadoğu Projesinin bulunduğuna değinen  MHP Aydın Milletvekili Deniz Debboylu, “Artık eskisi gibi olmuyor savaşlar. Niteliği değişti artık savaşların. Kimi zaman kitle iletişim araçlarıyla, kimi zamanda savaş açtıkları ülkelerin kendi uyruklu vatandaşlarının aracılığıyla bugün savaşlar veriliyor.  Bunu algı yönetimiyle yapıyorlar. Psikolojik ve sosyolojik bir savaş tekniği yapıyorlar. Önce birlik ve beraberliği bozacak planlarını yürütüyorlar. O ülkenin insanlarını birbirlerine kırdırıyorlar. Önce bizi etnik kökeklere bölmeye çalıştılar. Bunun mucidide bir Amerikalı” diye konuştu.
Milliyetçi Hareketin teröristle pazarlık yapılmayacağını söyleyen bir parti olduğuna vurgu yapan MHP Ankara Milletvekili Mustafa Mit, “Biz bu ülkede teröristle pazarlığın yapılamayacağını söyleyen bir partiyiz. Biz Türkiye’de FETÖ’cülerin devleti işgal ettiğini söyleyen ve bir gün başımıza bela olacağını söyleyen bir partiyiz. Türkiye’nin beka sorunu var. Biz bu iktidarın ne olduğunu biliyoruz. Biz bunları savunmuyoruz. Türkiye Irak’a, Suriye’ye dönmesin istiyoruz. Bu mesele sadecve bir anayasa meselesi değil. Kimseyi kanaatinden dolayı yargılamıyoruz. Bizim hiçbir ülkücüyü yok sayma gibi bir lüksümüz yok. Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisinin her zaman devletin ve ülkenin bütünlüğünün korunması yönünde tavır aldığına işaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, “Dün biz Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AKP’ye ne söylüyorsak bugünde aynı şeyleri meclis kürsüsünde, genel kurul kürsülerinde söylüyoruz.

Söylediklerimizinde arkasındayız. Ülkenin bir beka meselesi var. Herkesten herşeayin hesabı sorulur. 15 Temmuz sonrası ne oldu. Ülke büyük bir tarvma yaşadı. Ülke adaletini kaybetti. 12 bin hakim savcının 4 bini yok gitti. Bin tanesi de gidecek diyorlar. Yeniden ülkede adaletin düzelmesi 10 yılı alır. Ordunun içerisine düştüğü durum ortada. Emniyetten 10 binlerce insan ihraç edildi. 15 Yıldır bu ülkeyi AKP yönetiyor. Bunu net bir şekilde söylüyoruz. Biz haklıyız deriz. Ama ortada olan sorun çözülmüyor. Bunları bir daha yaşamamız lazım. Biez Türkiye Cumhuriyetinin içerisinde bulunduğu durumu ve karanlığı gördük. Güneyde Suriye ve Irak’ın durumu meydanda. Türkiye’ye doğru bir taarruz var. Sınırları kapatmadığın an Ülkenin her yerinde bombalar patlıyor. Biz her zaman devleti ve ülkeyi koruma refleksi ile hareket ettik. Mevcut durumdan ülkenin bir an önce kurtarılması gerektiğini ve Milliyetçi Hareketin de bu durumda insiyatif alması gerektiğini söylüyoruz” ifadelerinde bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.