banner461

MHP'li Kaya, son günlerde yaşanan sıcak gelişmeleri değerlendirdi

Büyük Türk Milleti ve devleti yine bir ateş çemberinden geçmektedir. Bu hain ülke düşmanlarına karşı ülkece verilen mücadele de son dönemlerde gelişen bazı olayları kaygı ile izlemekte ve takip etmekteyiz.

banner15
MHP'li Kaya, son günlerde yaşanan sıcak gelişmeleri değerlendirdi
17 Ekim 2016 Pazartesi 09:31

banner517
banner134
Büyük Türk Milleti ve devleti yine bir ateş çemberinden geçmektedir. Bu hain ülke düşmanlarına karşı ülkece verilen mücadele de son dönemlerde gelişen bazı olayları kaygı ile izlemekte ve takip etmekteyiz.

Bylock kullanan siyasiler, Bank Asya kurucuları, kolejlere ruhsat verenler verdirenler, Pensilvanya’dan emir alanlar, biat edenler, Türk düşmanı olanlar, devletin kozmik odasına sızanlar, siyasi ayağın uzantıları, kriptolar, dışarıda elini kolunu sallaya sallaya gezerken, FETÖ ve diğer terör örgütleri ile ömründe çizgisi kesişmemiş kişilerin açığa alınması, gözatına alınması ve tutuklanması iki şeyle izah edilebilir;

Bir, FETÖ’nün kriptolarının olayı sulandırmak için her zaman yaptıkları gibi ülkücülere saldırması, İki, siyasi ayağın kendine bulaşacağını tahmin eden siyasilerin bu tür ayak oyunlarına başvurması. Her iki ihtimal de ülkenin ve devletin bekası açısından oldukça tehlikeli ve ciddi sorun oluşturacak eylemlerdir. Ucu her kime dokunursa dokunsun bu belayı def etmek için devlet tüm gücüyle mücadele etmelidir. İbadet kısmında olanlara kadar ulaşan devlet ihanet kısmında olanlara da ulaşmalı gereğini yapmalıdır. Olayın uzatacak, hafife alınacak, zamana yayacak tarafı yoktur. Bu hem ülke için hem de geleceğimiz için elzemdir. Kurucusu dururken banka kartını kullanana, kolejleri açanlar dururken çocuğunu okuluna gönderene dokunan hükümet bir an önce siyasi ayak, idari ayak, mali ayakları da çözmeli parti kaygısı gütmeden devlet millet kaygısıyla mücadele vermelidir.

Aksi halde bataklık kurutulmadan bataklığa dokunmadan bu illet ile yapılan mücadele başarısız olacaktır. Elbette mücadele için gerekli tüm destekleri Milliyetçi Hareket Partisi olarak verdik, vermeye de devam edeceğiz. Ancak devlet ve millet için verdiğimiz bu desteği henüz algılayamayan aklı evveller bizi tenkit etmekte ve eleştirmektedir. Eleştirilere düzeyli olduğu zaman saygılıyız. Lakin olayı başka taraflara çekmek suretiyle yapılan kasıtlı eleştirilere de cevap vermek durumundayız. Bilindiği gibi 15 Temmuz gecesinden bu yana dimdik duruşu ve Yenikapı'daki açıklamalarıyla yeni bir dönem başlatan Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bu zamana kadar uzlaşmacı birleştirici ve hoşgörü zeminini temin etmek için çaba sarf etmiştir. Kutuplaşmaların bir kenara bırakılarak kenetlenme zamanı olduğunu söylemiş ve her fırsatta bunu göstermiştir.

Elbette 15 Temmuz gecesi saklananlar, uçağında telefonu çekmeyenler, masa altına girenler, ülke dışına kaçıp tekrar gelenler, gecekondulara gizlenenler, olaylar yatışınca ortaya çıkanlar, gidişata göre taraf seçenler, hayatı boyunca elif gibi duran lider Devlet Bahçeli'yi anlamaları mümkün değildir. MHP olarak yukarıda açıkça ifade ettiğimiz hususlarda haklı mücadelesini verecek kamuoyunu aydınlatmaya devam edecektir. Milliyetçi Hareket Partisini bugün eleştiren zihniyetler şahsi çıkar ve menfaatleri uğruna geçmişte kimlerle kol kola oldukları kamuoyunun malumudur. Son dönemde Genel Başkanımızın başkanlık sistemi ile ilgili açıklamaları tartışılmaya başlanmıştır. Olay kesin ve kati sözlerle ifade edilse de anlamak istemeyenler ve art niyetliler tarafından kamuoyunu yanıltma çabasına dönüşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Cumhurbaşkanının yasal sınırların için de kalmasını, hukukun üstünlüğünü ve parlamenter sistemin devamını istemektedir. Bu açık ve tartışmaya kapalıdır. Ancak hali hazırda fiili durumu kabul edenler buna karşı adım atmamakta durumdan şikayet etmemektedir.

Bu fiili durumun hukukla çelişmesi hasebiyle bir an önce hukuka uygun hale gelmesi gerekmektedir. Daha açık ifadeyle Sayın Cumhurbaşkanı anayasadaki belirtilen sınırlarında kalmalıdır. Eğer hükümet bunun değişmesini talep ediyorsa bunun yolu da meclise taşıyarak oylama yapılmasıdır. Buradan çıkan sonuca da herkesin saygılı olması ve gereğini yapması gerekmektedir. Bu olay bu kadar açık ve netken Milliyetçi Hareket Partisi çizgisinden ayrılmadan sorunların çözüm yerini meclis olarak göstermişken parlamenter sistemi desteklerken, yapılan bu eleştiriler ya okuduğunu anlamamak yada art niyetli olmaktır. Bu eleştirileri MHP olarak art niyetli görüyoruz. Ülkenin bu çıkarcı güruhlarla, PKK ile kol kola olan zevatlarla, muhalefet yapmayı hakaret etmek algılayan densizlerle, kaybedecek zamanı yoktur. Büyük Türk milletinin bekası için MHP her zaman milletinin yanında saf durmaya devam edecek, ülkem ve milletim sevdasından ayrılmayacaktır. Büyük Türk Milletine saygılarımızla

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.