banner461

Milletvekili Açıkgöz'den Nevşehir esnaflarına Ahilik haftası ziyareti

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, Nevşehir çarşı merkezindeki esnafları ziyaret ederek, Ahilik Haftasını kutladı.

banner15
Milletvekili Açıkgöz'den Nevşehir esnaflarına Ahilik haftası ziyareti
15 Eylül 2022 Perşembe 23:54

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, Nevşehir merkezdeki çarşı esnaflarını işyerlerinde ziyaret ederek Ahilik Haftasını kutladı.  

Açıkgöz: "Bizim için asıl olan milletimizin hayır duası ve gönülden muhabbetidir."

Ziyaretlerinde çarşı esnaflarının Ahilik haftasını kutlayan Milletvekili Açıkgöz onların istek ve taleplerini dinlerken esnafların çay ikramını da geri çevirmedi. Açıkgöz, "Nevşehir'imizin kadim esnaflarımızı ziyaret edip, çay sohbetlerine dahil olduk. Ahilik geleneğimizi yaşatan tüm Nevşehir esnaflarımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum" dedi.

Ebediyete irtihal eden ahileri, esnaf ve sanatkârları rahmetle yâd eden Milletvekili Açıkgöz, Ahiliğin, milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olduğunu belirterek “Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanatla birleşimidir. Ticarette ve sosyal hayatta doğruluğu, kaliteli üretimi, tüketiciye saygıyı ve iyi ahlakı ilke edinen Ahilik felsefesi, teşkilat olarak Anadolu Selçuklularından Osmanlı İmparatorluğuna geçiş sürecinde son derece önemli bir rol oynamış, sanat ve meslek yönleriyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken, ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir. Bu manada bizler, “Esnafımızı, Milletimizin Emaneti, Bugünümüzün Ve Yarınımızın Manevi Teminatı Olarak Görüyoruz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.