banner461

Milletvekili Açıkgöz, Nevşehir Eğitim-Bir-Sen'in Konuğu Oldu

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen 1 konu, 1 konuk isimli sohbet programının konuğu oldu.

banner15
Milletvekili Açıkgöz, Nevşehir Eğitim-Bir-Sen'in Konuğu Oldu
01 Eylül 2022 Perşembe 11:07

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir Sen) Nevşehir Şubesi tarafından düzenlenen “Bir Konu Bir Konuk” programına misafir oldu.

Ülke ve Nevşehir eğitimi ile Öğretmenlerin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı buluşmada Milletvekili Açıkgöz, eğitimcilerden gelen soruları da yanıtladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz burada yaptığı konuşmasında şunları ifade etti; "Emektar ve eli öpülesi öğretmenlerimizden, değerli eğitimcilerimizden Allah, razı olsun. Her bir öğretmenimize minnettarız. 

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şubesi “1 Konu 1 Konuk” programında bizlere ev sahipliği yapan Şube Başkanımız Mustafa Çiftci’ye, yönetimine, üyelerine ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Geçmişe kıyasla Türkiye'de son yirmi yılda okullaşma oranlarının artışı yani okul öncesinden yükseköğretime okullaşma oranında büyük bir artış kaydedildi, böylece gelişmiş ülkelerin ortalamasına yaklaştık. 
 
Türkiye'de son yirmi yılda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde eğitim öğretimin tüm paydaşlarına eşit eğitim imkanı sağladık. Aynı zamanda eğitimin önündeki antidemokratik uygulamalar da kaldırıldı, başörtüsü yasağından katsayı uygulamasına birçok uygulamaya son verildi, bunun yanı sıra eğitim alanında toplumsal birçok talebin karşılık buldu.

Eğitim sisteminin kalitesini arttırmak için devlet ve AK Parti hükümetleri olarak 20 yıldır aralıksız nasıl çalışıyorsak bu kalitenin en önemli bileşeni olan siz değerli öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin kişisel gelişimlerini desteklemek için de her türlü desteği Milli Eğitim Bakanlığımız veriyor ve vermeye devam edecek. 

Sevdamız Nevşehir'e 178 milyonluk ilave yatırım yaparak Nevşehir'in 2022 yatırım bütçesini 260 milyona çıkarma kararı müjdesini yakın zamanda hemşehrilerimizle paylaştık.

Öğrencilerimizin gayreti, ailelerimizin bilinci, eli öpülesi öğretmenlerimizin emekleriyle; Nevşehir'de eğitimde gelinen seviye, okul öncesinden liseye ikili eğitimle ilgili hiçbir problemi olmayan, okul öncesi eğitimde okullaşma oranları çok iyi noktaya gelmiş ve yaz okullarından bilim ve sanat merkezlerine kadar tüm alanlarda çok kapsamlı ve nitelikli eğitim imkânı sunan bir ilimiz haline getirmiştir.

Bu sene ilk defa yardımcı kaynakları da Milli Eğitim Bakanlığımız göndermeye başladı. Yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı 12 Eylül tarihinde tüm çocuklarımızın masalarında sadece ders kitapları değil, aynı zamanda yardımcı kaynaklar da hazır olacak. Dolayısıyla Millî Eğitim Bakanlığımız tüm imkânlarını seferber edip okullarımızın ihtiyacını karşılama;  her ilimizdeki yavrularımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın nitelikli eğitime erişmeleriyle ilgili, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeyle ilgili her türlü desteği vermeye devam ediyor.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı ilk ders zili yaklaşırken okullarımızın tüm ihtiyaçları, temizliğinden kırtasiyesine, küçük onarımından donatımına kadar her türlü ihtiyacı karşılandı. Başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı diliyorum." dedi.

Programda Ülke geneli ve Nevşehir eğitimine dair karşılıklı fikir alışverişi yapma imkanını bulduklarını kaydeden Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, "Bir Konu Bir Konuk" Programımızın bugün ki konuğu Ak Parti Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa AÇIKGÖZ bey idi. Sayın milletvekilimiz ile ilimizin eğitimi ve eğitimcinin sorunları hakkında sohbet ettik. Genelde ve yerelde öğretmenlerimizin en büyük beklentisi olan Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavının iptali talebini ifade ettik. Eğitim öğretim ödeneğinin düşük kaldığını ve rakamın güncellenmesi gerektiğini kendilerine aktardık. Promosyonlarının çalışan lehine revizesi için talepte bulunduk. Konulara  yaklaşımı ve çözüm odaklı yaklaşımı ve hoş sohbeti için teşekkür ediyorum." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.