banner461

Nevşehir AK Gençler'den Kılıçdaroğlu'na 'Evet Gazetesi' Gönderildi

AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir radyo programında söylediği sözler nedeniyle kendisine PTT’den ‘evet gazetesi’ gönderdi.

banner15
Nevşehir AK Gençler'den Kılıçdaroğlu'na 'Evet Gazetesi' Gönderildi
08 Mart 2017 Çarşamba 16:15

banner517
banner134
AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir radyo programında söylediği sözler nedeniyle kendisine PTT’den ‘evet gazetesi’ gönderdi.

Nevşehir Borsa kavşağı PTT binası önünde bir araya gelen AK Partili gençler adına konuşan Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun, “Yeni modeli kurduk halk seçti Cumhurbaşkanını. Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı. Başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak niye bunu söylemiyorlar millete” sözlerini eleştirdi.

Yanar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Kemal Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği krizi çözmek için hazırlanmış bir anayasadır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kalıcı siyasi istikrar için yapılmıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hızlı ve etkili icraat için yapılmıştır. Bu sebeple AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları olarak sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Evet gazetesi’ni gönderiyoruz ve gazeteyi okumasını temennisinde bulunuyoruz” dedi.

İşte AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar'ın yaptığı o basın açıklaması;

Çok Kıymetli Basın Mensuplarımız;

Ülkemizdeki pratikte devam eden tüm siyasi tartışmaların ötesinde siyasetin amaç mı araç mı olduğunun tespiti bir siyasi hareket veya partinin millete karşı olan muhabbetini az çok belirlemektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere siyaset anlayışımızda ufuklar açan birçok liderden gördüğümüz, öğrendiğimiz; siyasetin millete, ümmete ve insanlığa hizmet edebilmek için bir araç olduğudur. Siyaseti amaç haline getiren kişiliğin kendisinden başka kimseye faydalı olamayacağı ve bozuk bir ruh haline sahip olduğu tarihte ve günümüzde de birçok örnekle karşımıza çıkmaktadır. Siyaset yapmayı amaç haline getirmiş siyasi yapılar yahut kişiler millet nazarında hiçbir zaman teveccüh göremediği gibi uzun vadede kazanlardan olmadıkları defalarca tatbik edilmiştir. Siyaset asıl gayesi millete hizmet olanlar için sadece bir araçtır.

Katıldığı radyo programında “Düşünün yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım.” Cümlesini bu ülkenin maalesef ana muhalefet partisi ve siyasal tarihin en köklü siyasi hareketlerinden birisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dile getirdi. Müsaade ederseniz öncelikle başta  CeHape Genel Başkanı olmak üzere CHP’lilere anayasa değişikliğinin temelde değiştirdiği birkaç konudan bahsetmemiz elzem hale gelmiş. Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken CeHape genel müdürünün anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki “GELECEK YENİ SİSTEMDE BAŞBAKANLIK KURUMU KALKMAKTADIR.”
Kemal Kılıçdaroğlu bir milletvekilidir ve milletvekilinin asli görevi yapılan yasama faaliyetleri sırasında milleti parlamentoda temsil etmektir. Anayasa değişikliği oylamaları sırasında genel müdürün değişikliğin bir sayfasını karıştırmayıp, değişikliğin milletin menfaatine olup olmadığını sorgulamadan doğrudan hayır demeyi amaç haline getirdiği dünkü açıklamasında gün yüzüne çıkmıştır. Açıklama tam manasıyla fecaattir. Gerçeklerden ve doğrulardan uzak, millet için çalışmayı bırakmış sadece siyaset yapmayı amaç haline getirmiş bu zihniyet milletin iradesini yansıtmak olan asıl gayeyi çoktan unutmuştur. Sadece siyaset yapmayı öyle amaç haline getirmişlerdir ki derdi ya sadece AK Parti’ye muhalefet yapmak ya da bu milleti kandırmaktır.

Ana muhalefet partisinin ve genel müdürün düştüğü bu durum millet adına gerçekten bizleri endişelendirmektedir. Biz kendilerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Siyasetin tek limanı ahlaktır.” Sözleriyle millet için doğru ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz. Anayasa değişikliğini idrak etmeleri adına, yeni sistemin Türkiye’ye ve milletimize kazanımlarını anlatmak adına kapımız her zaman açıktır. Bu fecaat bize bir kez daha göstermiştir ki birileri ahlaksızca milleti kandırmak adına çalışmaktadır. AK Gençlik olarak önümüzdeki 40 günde kapı kapı, kişi kişi çalışmalarımıza daha güçlü daha hızlı devam ederek yeni anayasa değişikliğinin “Millet için Evet” olduğunu anlatacağız. 16 Nisan inşallah daha güçlü Türkiye’nin miladı olacak, 16 Nisandan sonra bu devleti sadece gerçek sahibi millet yönetecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle “Gücümüz Millet, Kararımız Evet” diyoruz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Cüneyt - 5 yıl önce
Bizde hayır diyoruz.ne olcak şimdi. Bir daha kanmamak için. Hayir