banner461

Nevşehir CHP'den Atatürk Anıtına 30 Ağustos Zafer Bayramı Çelenk'i

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100.yılı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Örgütü Atatürk anıtı'na çelenk koydu.

banner15
Nevşehir CHP'den Atatürk Anıtına 30 Ağustos Zafer Bayramı Çelenk'i
30 Ağustos 2022 Salı 11:59

banner517
banner134

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılı Kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir il Örgütü Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

CHP Nevşehir İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılında düzenlediği tören ile Atatürk Anıtı’na çelenk takdim ederek, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını andı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıldönümü nedeniyle partililerle Nevşehir Valiliği önünde bir araya gelen İl Başkanı Kamil Gülmez,  Merkez İlçe Başkanı Semasi Yücel, Kadın Kolları Başkanı Yeliz Topraktepe ve il yönetim kurulu üyesi Nejdet Aşıcı ile birlikte Atatürk anıtına çelenk koydu.

Beraberindeki partililerle birlikte önce saygı duruşuna geçen il başkanı Gülmez daha sonra İstiklal marşını hep birlikte okudular.

Çelenk sunma törenine katıldıkları için Kadın Kolları Başkanı, İl Yönetim kurulu üyelerine ve Partililere teşekkür eden Gülmez, 30 Ağustos Zaferinin Türk ulusunun bağımsızlığına giden yolda çok önemli bir dönem noktası olduğunun altını çizdi.

İl Başkanı Gülmez, "30 Ağustos Zaferimizin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnetle anıyoruz. Ne yazık ki camilerimizde 26 Ağustos Cuma günü hutbesinde Atatürk ve silah arkadaşları için bir Fatiha bile okutamayan diyanet işleri başkanlığıdır. Cami hutbelerinde ezanın bu topraklarda yeniden okunmasını sağlayan Atatürk'ün adını bile anmayan, yolsuzluklara, yağmaya kulak tıkayan tüyü bitmemiş yetim halkının yenmesine, devletin soyulmasına göz yuman, camileri parti teşkilatına çeviren, dinimizi böylece siyasete edenlerden hesap sorulacaktır. Zaferimizin 100. yılını, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez yad ediyoruz" dedi.    


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.