banner461

Nevşehir CHP Milletvekili Sarıaslan'dan 18 Mart Mesajı

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

banner15
Nevşehir CHP Milletvekili Sarıaslan'dan 18 Mart Mesajı
18 Mart 2021 Perşembe 13:39

banner517
banner134

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Sarıaslan mesajında şunları ifade etti;

"Çanakkale Cephesi'nin Anadolu halkına verdiği azim, umut ve kararlılık Kurtuluş Savaşı'nın meşalesini de ateşlemiştir. Çanakkale, Türk ulusunun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek anımsatacak bir "anıtcephe" dir. Çünkü Türk ordusu üstün muharebe taktiklerini, silah gücü bakımından çok üstün bir güce karşı ustalıkla kullanmıştır. Bununla beraber dünya harp tarihi, Çanakkale'de Türk askerinin insancıllığını savaş alanlarında bile yitirmediğine, düşmanına dahi merhamet gösterebildiğine şahit olmuştur.

Her siperde ayrı bir destan başlatan askerlerimiz, düşmana karşı verdiği mukaddes mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında, dünya tarihinin zirve sayfalarına da "Çanakkale Geçilemez!" ilkesini bir daha silinmemek üzere yazdırmıştır.

#ÇanakkaleZaferi’nin 106. yıl dönümünde, Çanakkale’yi geçilmez kılan kahraman şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum..."

Avukat Faruk SARIASLAN
Nevşehir Milletvekili
İçişleri Komisyonu Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.