banner461

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz annesiyle pekmez kaynattı

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ecz. Mustafa Açıkgöz, annesiyle birlikte pekmez kaynattı.

banner15
Nevşehir Milletvekili Açıkgöz annesiyle pekmez kaynattı
05 Ekim 2022 Çarşamba 23:07

banner134

Hafta sonunda baba ocağı Çardak köyünü ziyaret eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, annesi ile birlikte Nevşehir’imizin lezzetli üzümleriyle pekmez kaynattı.

Çardak köyündeki evlerinin bahçesinin önünde yakılan ateş ve kurulan kazanlarda pekmez kaynatan annesine yardım eden Milletvekili Açıkgöz; "Doğal güzelliği kadar da yöresel lezzetleriyle de bir numara olan Nevşehir'imizin meşhur üzümlerinden pekmez kaynatıyoruz. Nevşehir'imizin doğal ürünü pekmezinin tadına herkesin ısrarla  bakmasını tavsiye ediyorum. Anacığımın ellerine sağlık. Her aşamasında emek, alın teri var. Gün boyunca annemin emekleri pekmeze dönüştü." dedi.

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez doğal ürünü: "Nevşehir Pekmezi"

 Üzüm pekmezi tüketiminin sağlık açısından faydalı olduğunu dile getiren Açıkgöz; "Nevşehir'de geleneksel olarak yapılan pekmez, birçok vitamin ve minerali bünyesinde bulundurur. Soğuk kış günlerinde enerji verici özelliği sayesinde hastalıklara karşı vücudun direncini artırmaya yardımcıdır. Hem sağlık açısından hemde organik olması açısından bütün yiyenlerin ve tüm üreticilerimizin ellerine emeklerine sağlık. Herkese afiyet olsun" dedi.

Milletvekili Açıkgöz; "Nevşehir pekmezi saflığı lezzeti doğallıyla Türkiye'de bir markadır. Bütün Nevşehirli hemşehrilerimizle birlikte bereketli hayırlı bol kazançlı bir hasat dönemi ve tüm üreticilerimize pekmezi, kuru fasulyesi, üzümü, kabak çekirdeği patatesiyle birlikte bol kazançlar diliyorum.

.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.