banner461

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz’den Hemşireler Günü Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Divan Katibi Ecz Mustafa Açıkgöz 12 Mayıs Hemşireler Günü Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

banner15
Nevşehir Milletvekili Açıkgöz’den Hemşireler Günü Mesajı
12 Mayıs 2022 Perşembe 12:21

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak, Hemşireler Gününü kutladı.

Milletvekili Açıkgöz açıklamasında Hemşirelik, sağlığın korunması ve yükseltilmesi, hastalığın önlenmesi ile hasta bireyin bakımını içerir. Hemşirelerimizin anahtar niteliğindeki rolleri arasında araştırma yapma, sağlık politikalarının belirlenmesi etkinlikleri ile hasta ve sağlık sistemlerinin sevk ve idaresine katılım, eğitim, güvenli çevre için mücadele ve birey ya da toplumun sağlığını savunma yer alır. Yoğun iş yükü altında fedakarca çalışan hemşirelerimizin hükümet olarak hep yanında olduk, sorunlarına duyarsız kalmadık.

Bu duygu ve düşüncelerle, "İnsana sevgi, ilgi, şefkat, titizlik, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan, büyük fedakarlıklarla bu kutsal mesleklerini en önde icra eden kahraman hemşirelerimizin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim." dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.