banner461

Nevşehir Vatan Partisi'nden Joe Biden'e Cevap

Nevşehir Vatan Partisinden ABD Başkanı Joe BİDEN’ın Sözde ‘‘Soykırım’’ Açıklamasına Yanıtımızdır

banner15
Nevşehir Vatan Partisi'nden Joe Biden'e Cevap
28 Nisan 2021 Çarşamba 15:48

banner517
banner134

 Değerli Halkımız, Değerli Basın Mensupları, 

Bilindiği gibi  ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan 2021 günü,1915 Ermeni Göçü Olaylarını “Soykırım” olarak tanıdığını dünyaya  açıklamıştır. Ülkemizi soykırımcı ilan etmiştir. Vatan Partimiz, ABD Başkanının bu açıklamasını, Biden, Ermeni soykırımı yalanını tanıyarak, Türkiye’ye ve Asya’ya yönelik tehditlerini eyleme geçirmek için işaret fişeğini yaktı” değerlendirmesi yapmış, ve ABD Başkanının bu girişimine karşı derhal  eylemli olarak karşılık vermeliyiz kararı almıştır. 

Değerli halkımız, değerli Basın mensupları, Soykırım iddiası,  hukuksal boyutu olan ve Yetkili Mahkeme kararı ile kanıtlanması gereken ciddi bir konudur. ABD Başkanı Joe Biden’da dahil olmak üzere,  kimsenin keyfi  görüş ve  isteğine bağlı olarak, hiçbir Ülke  Soykırım yapmakla  suçlanamaz. Bu nedenle  hukuki  bir değeri olmayan Biden’in sözleri de, yok hükmünde, hiç hükmündedir.  

2005 yılı Temmuz ayında, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf  Denktaş ile  (o zaman İşçi Partisi olan)  Vatan Partisi Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek’in öncülüğünde kurulan Talat Paşa Komitesi Üyeleri Emperyalistlerin Soykırım Yalanına karşı İsviçre’nin Lozan Kentinde 250  yurtsever insanımızla birlikte  uzun erimli mücadele başlatmışlardır. Yaklaşık on yıl süren çetin mücadele sonucunda  AİHM’(Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde) görülen  Perinçek-İsviçre (Ekim 2015) ve Ali Mercan- İsviçre  davalarında(…….2016),  1915 Olaylarının Soykırım sayılamayacağı  kararına varılmış ve bu yalan Türkiye’nin  ve Sayın Perinçek’in  zaferi ile tarihe gömülmüştür. ABD Başkanı Biden’ın  bu tarihi  kararı  ve gerçeği bilmiyor olması  asla  söz konusu değildir. 

Değerli Halkımız, o zaman bizlerin, ABD Başkanı Joe Biden’ın 2021 yılında böyle mesnetsiz  bir “Ermeni soykırımı” yalanını  gündeme getirişinin nedenlerine bakmamız gerekir. Vatan Partisi’nin 2014 baharında Silivri duvarlarını yıkmasından bu yana Türkiye’nin,  ABD’nin üzerimize saldığı  piyonlarına karşı  kazandığı silahlı başarıları, PKK’nın hendeklere  gömülmesi, FETÖ’nün (15-16 Temmuz 2016 tarihinde) ezilmesi, Türkiye’nin Güneydoğusu ile Irak ve Suriye’nin kuzeyinden koparılacak  toprak parçalarıyla kurmayı düşündükleri sözde Kürdistan, özde ikinci İsrail  Devleti  hayallerinin TSK ile boşa çıkarılması, Azerbaycan’da Türkiye’nin de tam desteği ile Karabağ’ın  işgalden kurtarılması, ABD’nin bölgemizde uğradığı  ve kabullenemediği ağır yenilgilerin örnekleridir. 

Esas amaçlarının Türkiye’yi  bölmek olan ABD, bölgemizde yenildikçe hırçınlaşmakta ve yıkıcı eylem ve tehditlerin şiddetini arttırmaktadır. Karadeniz’den Doğu Akdeniz’e kadar (Gürcistan, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Girit ve Güney Kıbrıs Rum kesiminde) bölgelerde  kurduğu askeri  üsleriyle Türkiye’yi kuşatan ABD’nin tehditlerinin Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Libya, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Çin’e kadar uzandığını  da görmekteyiz. Namlularını Türkiye’ye çevirmiş olan ABD bizim müttefikimiz  de  stratejik  ortağımız değildir. Bu nedenle ABD tehditlerine karşı başı dik  korkusuz ve kararlı duruş sergilememiz  gerekir. 

Vatan Partisi olarak ABD Başkanı Biden’ın, Ermeni soykırımını tanımasına karşı, gerçek  eylemlerle yanıt vermek için Türkiye Hükümetine ve Sayın Cumhurbaşkanına çağrıda bulunuyoruz. 

1-İncirlik Üssü ile Kürecik Üsleri derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ( defolup ) ülkelerine gönderilmelidir. 

2-Kuzey Kıbrıs Türk  Cumhuriyeti ile Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik görüşmeler başlatılmalıdır. Altılı Platform  önerisine KKTC ve Abhazya’da dahil edilmelidir. 

3-PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için Suriye Arap Cumhuriyeti ile  askeri işbirliği dahil  her konuda ortak eylem için derhal harekete geçilmelidir. 

4-HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu bacağı olan HDP için yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır. Sonuç olarak: 

Ermeni Soykırımı EMPERYALİST BİR YALANDIR. ABD’den kokmuyoruz. ABD tek dişi kalmış canavardır.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.