banner461

Nevşehirli Vekil Açıkgöz Salomon Cappadocia Ultra Trail'de Koştu

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Mustafa Açıkgöz, Ürgüp'te düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2021'in açılışına katıldı.

banner15
Nevşehirli Vekil Açıkgöz Salomon Cappadocia Ultra Trail'de Koştu
16 Ekim 2021 Cumartesi 11:54

banner517
banner134

Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 80'e yakın ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımı ile Ürgüp ilçe merkezinden start aldı.

64 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 sporcunun katılımlarıyla, Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde başlayan Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2021 koşusuna AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz'de katıldı.  

Olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya'nın tepelerinde ve eşsiz vadilerinde gerçekleşen ultra trail koşusuna katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Salomon Cappadocia Ultra-Trail'de Start Vakti. Eşsiz güzelliklerin arasında, unutulmaz bir yarış sizleri bekliyor… 64 ülkeden yaklaşık 2500'den fazla sporcunun katılımıyla Ürgüp'ümüzde gerçekleştirilen 7. Uluslararası Salomon Cappadocia Ultra-Trail'in startını hazirunumuzla birlikte verdik. Sporcularımıza başarılar diliyoruz." dedi.

Nevşehirli bir grup iş insanlarının kurduğu Kapadokya Kaplanları sporcuları ile birlikte Ortahisar'a kadar birlikte koşan  Milletvekili Açıkgöz "Dünya markası Ürgüp’ümüzün eşsiz parkurunun 38 km’lik startının ardından sporcularımızla yarışmanın keyfini koşarak çıkardık. Dev organizasyonda en iyi hizmeti sağlayan Ürgüp Belediyesi’ne, Belediye Başkanımız Mehmet Aktürk’e ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

#SevdamızNevşehir #UltraTrail #MediumTrail


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.