banner461

TBMM 12 günlük tatile girdi..

TBMM Genel Kurulu, 2013 yılı bütçe maratonunun ardından yaklaşık 12 günlük tatile girdi.Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider de bu 12 günlük süreyi memleketleri Nevşehir'de geçirecek.

banner15
TBMM 12 günlük tatile girdi..
21 Aralık 2012 Cuma 18:39

banner134

Genel Kurul'da, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın kabul edilmesinin ardından, Danışma Kurulu önerisi okundu.

Kabul edilen öneriye göre, Genel Kurul, 25-26-27 Aralık Salı-Çarşamba-Perşembe günleri toplanmayacak.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, önerinin kabul edilmesinin ardından, Genel Kurul'un, 2 Ocak Çarşamba günü saat 15.00'de toplanacağını söyledi.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, yerinden yaptığı konuşmada, ''Bütçe yeni zamların gerçekliği'' dedi. İşçilerin asgari ücretin ortalama bin 500 lira olmasını istediğini belirten Tüzel, zammın günlük 75 kuruş olmasını istemediğini kaydetti.

-Notlar-

Bütçe görüşmelerine, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dışındaki bütün liderler katıldı.

Genel Kurul'da aralıksız 10 gün süren bütçe maratonunun son günündeki görüşmeler, yaklaşık 7 saat sürdü. Bütçenin ilk günkü görüşmelerinin aksine son günde, liderler konuşmayı tercih etmedi. Sadece bütçenin kabulünden sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Bütçe üzerinde AK Parti, MHP ve BDP gruplarının konuşmacıları grup başkanvekillleri, CHP'nin ise bütçe aleyhine konuşmacısı grup başkanvekili oldu.

Eşinden kısa bir süre önce boşanan AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman da Genel Kurul'daki görüşmeleri, AK Parti'li kadın milletvekilleriyle izledi.

Kulislerde, simit, peynir ve ayva tatlısı dağıtıldı. Çanakkale'nin Bayramiçi İlçesi Ziraat Odası Başkanı ile Türkiye ziraat Odaları Birliği Başkanı da kuliste, organik Bayramiçi elması dağıttı.

İktidar kulisinde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dünya Engelli Vücut Geliştirme Şampiyonu Tolga Murat Balıkçı ile bir süre sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, gazetecilerin ''Çankaya Köşkü, Göktürk-2 uydusunun fırlatılma törenine çağrılmadığından rahatsız olduğu'' haberlerini hatırlatması üzerine, 'Ben de oraya davetliydim'' karşılığını verdi.

Bazı milletvekilleri, Ziraat Türkiye Kupası'nda, Medical Park Antalyaspor'un Mersin İdman Yurdu'nun 5-0 yendiği maçı izledi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, birleşimi, 2 Ocak Çarşamba günü saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.

Etiketler : TBMM, Bütçe Kanunu, Haber, Haberi, Haberleri 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.