banner461

Yeni Öğretmenevi’nde İhale Aşamasına Gelindi

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan,Nevşehir’de birkaç yıldır gündemde bulunan Yeni Öğretmenevi konusunda şu değerlendirmelerde bulundu.

banner15
 Yeni Öğretmenevi’nde İhale Aşamasına Gelindi
15 Ağustos 2013 Perşembe 12:54

banner517
banner134

 Yeni Öğretmenevi’nde İhale Aşamasına Gelindi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de birkaç yıldır gündemde bulunan Yeni Öğretmenevi konusunda değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, öğretmenevinde herhangi bir sorunun yaşanmadığını ve kısa zaman içerisinde ihalesinin yapılarak inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Öğretmenevi konusunda yaşanan gecikmenin yer değişikliği ve yeni arazinin tahsis işlemlerindeki aksamalara bağlı olduğunu dile getiren Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, çok katlı ve içerisinde sosyal ünitelerin olacağı yeni öğretmenevinin kendi çarkını döndürebilecek düzeyde bir yapıda yapılacağını sözlerine ekledi.

Feralan, “Öğretmenevi ile ilgili gecikmenin asıl nedenini burada izah etmemede fayda var. İşin başında o dönemin Milli Eğitim bakanı Ömer Dinçer Öğretmenevlerine sıcak bakmadığını ifade etmişti. Nevşehir’deki öğretmenevi yatırımını iptal edeceğini belirtti. Biz o zaman Üç Milletvekili olarak Milli Eğitim Bakanımızı ziyaret ederek Öğretmenevi konusunda kendisini ikna ettik ve ödeneğini çıkarttık. Biz orada ağırlığımızı koyarak ödenek çıkarılmasını sağladık. O tarihten itibaren ödeneğimiz duruyor. Peki neden gecikti?. Daha önce Öğretmenevinin yapılacağı yer ile ilgili olarak bir takım sıkıntılar ortaya çıktı. Yerin işlevsel olması konusunda çalışmaya giriştik ve Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ünver’de bu konuda bize yardımcı oldu. Üniversitemizin hemen yan tarafında öğretmenevi için bir yer temin edildi. Bu konuyla ilgili tahsis işlemlerinde de bir takım aksamalar oldu. Ancak şu an itibariyle yeni öğretmenevi ile ilgili herhangi bir sorunumuz kalmadı. Özel idaremiz şu anda projesini bitirmek üzere. Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacak. Ödenek ve başka bir sıkıntımız yok. Doğru dürüst bir toplantı salonunun olmaması, sosyal ünitelerinin bulunmaması gibi nedenlerle bu değişikliğe gidildi. Öğretmenevinin çarkını döndürecek bir gelir getirecek bir çalışma yapılacak orada” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sağlıkçı - 8 yıl önce
sayın vekilim;nevşehirde yeni bir öğretmen evi olsun ama biz sağlıkçılarda olduğunu kimse hatırlamıyor.ilimizde en fazla çalışan ,hem devlet de hemde özelde olmak üzere bir kaç bin çalışan sağlıkçı ve bunların aileleri var.öğretmenin,polisin,askerin tüm odaların,stk ların bir yeri var ve buna belediyemizde destek veriyor.ama yıllardır nedense en fazla çalışanı olduğu halde ve tüm ülkeye hitap edeceği halde ilimizdeki sağlıkçılar için bir tesis düşünülmüyor.her kesim akla geliyorda bir biz sağlıkçılar(dr.hemşire laborant.radyoloji,hizmetlisi taşeron çalışanları)olmak üzere koca camia neden unutuluyoruz.ilgi alaka destek ve projelerinizi bekliyoruz.
Avatar
nevşehirli - 8 yıl önce
en çok çalışanlarmı? yoksa en çok yatanlarmı acaba?...
Avatar
mali müşavir - 8 yıl önce
sayın feralan; epeyce süredir ilimizin millevekilliğini yapmakdasınız. ama çok pasifsiniz. bu görev size uygun bir görev değil.bu sözüm diğer milletvekilleri içinde aynen geçerlidir. milletin vekili olamadınız.
Avatar
İstanbul Fethedilirken Bizans Din Adamlarının Tartıştıkları - 8 yıl önce
istanbul fethedilirken bizanslı rahipler meleklerin cinsiyetini tartışıyordu. cunhur cemaat yaptıklarımıza ve tartıştıklarımıza bir bakarmısınız? size kur'an diliyle dua ediyorum. "içimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri helak etme allah'ım" hz. musa (araf-155)
Avatar
esnaf - 8 yıl önce @sağlıkçı
sayın sağlıkçı arkadaş halinize şükredin şükretmeyi bilin
Avatar
gördünüzmü - 8 yıl önce
gördünüzmü esnaf arkadaşın yorumunu halinize şükredin onlar alsın gemicik, son model araba, yat, kat, villa, sizler çukurun içindeyseniz ve taşın altında yaşayan kurbağa gibi yaşıyorsanız sadece nefes alıp verebildiğinize şükredin tabii, esnaf arkadaş ne güzel söylemiş şükredinki bu dünya önemli değil ilahi adalet vardır.
Avatar
ya parası - 8 yıl önce
bu yapılması düşünülen öğretmen evinin -yani birilerinin beleş yatıp kalkacağı ve kafeteryasının kahvehane gibi kullanılacağı- parasını yine vatandaş mı ödeyecek. eğer öğretmenden kesip alacaksanız bi sözüm yoktur.