banner461

Basketbol aday hakem kursu açılacak

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Nevşehir Basketbol İl Temsilciliğinin ortaklaşa organizesinde Nevşehir’de “Basketbol Aday Hakem Kursu” açılacak. 

banner15
Basketbol aday hakem kursu açılacak
21 Eylül 2022 Çarşamba 09:36

banner517
banner134

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Nevşehir Basketbol İl Temsilciliğinin ortaklaşa organizesinde Nevşehir’de “Basketbol Aday Hakem Kursu” açılacak. 

Açılması planlanan hakem kursuna 17-30 yaş arasındaki adaylar katılabilecekler. 40 kişinin müracaat etmesi halinde açılacak kursun tarihleri katılım sayına ulaşıldığında belirlenecektir. 

Katılmak isteyenlerin dilekçe ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmekte. 

Son başvuru tarihi 07/10/2022 olan kursa katılmak isteyenlerin aşağıdaki şartlar uygunsa; 

Aranan Şartlar; 

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

2. Lise veya dengi okulda okuyor ya da lise veya dengi okuldan mezun olmak, 

3. 17 yaşından gün almış ve 31 yaşından (yaş hesabında içinde bulunan takvim yılının 31 Aralık tarihi baz alınır) gün almamış olmak, (En az 5 yıl lisanslı basketbol oynayan ve milli olmuş sporcularda yaş şartı aranmaz), 

4.Adli sicil kaydı bulunmamak, 

5.Disiplin kurulunca 6 ay veya daha uzun süreli cezalandırılmamış olmak, yukarıdaki şartları taşıyan ve kursa düzenli devam edenler, kurs sonunda yazılı sınavına tabi tutulurlar. MHGK tarafından hazırlanan sınav soruları, sınav sırasında ve yerinde bütün sınava katılanların huzurunda açılarak, Kurs Direktörü denetiminde adaylara dağıtılır ve sınav bitiminde toplanan sınav kâğıtları görevli Kurs Direktörü tarafından MHGK ya değerlendirilmek üzere gönderilir. Kurs sonunda yazılı sınavdan en az 70 puan alarak başarılı olanlar Aday Hakem olurlar ve bu talimat uyarınca müsabakalarda görevlendirilirler. 

NOT: Kurs tarihi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından değiştirilebilir. 

Hakem kursuna katılmak isteyen adaylar, ayrıntılı bilgi için Basketbol İl Temsilcisi Ahmet Yücel ile iletişime geçebilirler. (İletişim: 0538 450 12 93) 

 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.