banner461

Bugün günlerden Nevşehir!

Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda, Nevşehir’e yapılacak Gençlik ve spor yatırımlarının yer aldığı bir protokol imzalandı.

banner15
Bugün günlerden Nevşehir!
04 Kasım 2021 Perşembe 17:46

banner517
banner134

Protokol, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında, Nevşehir’den giden heyet ile birlikte imzalandı.

Törene, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile partililer katıldı.

Nevşehirlilere müjde AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ecz. Mustafa Açıkgöz sosyal paylaşım sitesinden yaptığı son dakika paylaşımla duyurdu.

Spor Şehri Nevşehir” İçin;

Varan 1-   Nevşehir Stadı...

Varan 2-  2500 Seyircili Spor Salonu...

Varan 3- 16 Derslikli SPOR LİSESİ...

Varan 4- Yarı Olimpik ve Açık Portatif Yüzme Havuzu...

Varan 5-  Gençlik Merkezi...

Varan 6- Kapalı Tenis Kortu ve 3 adet Tenis Kortu...

Varan 7- 23 adet Voleybol Basketbol Sahası...

Varan 8- 4 adet Kapalı Sentetik Çim Futbol Sahası...

Varan 9- Bisiklet Yolu...

Varan 10- 200 adet Basketbol Potası,  250 seyircili Spor Salonu,  6 Kulvarlı Tartan Atletizm Pisti...

Nevşehir merkez, ilçelerimiz, beldelerimiz, mahallerimiz için mahalle tipi spor alanları 8 adet spor tesisinin bakım ve onarımı…

Haberimizin detayları geliyor....

Protokol töreninde bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu; “Nevşehir her zaman üreten, en güçlü şekilde tüm emeğini üretimi tüm dünyaya ispatlamış bir şehir. Gençleriyle, kadınlarıyla, tüm halkıyla, en mükemmel şekliyle ortaya koyan bir şehir. Bu şehrin yarınlara yürüyüşünde gençlik ve spor yatırımları önemli bir yer ediniyor. Bu çerçevede bugüne kadarki gelinen nokta, ben ayrıca Nevşehir’de gördüğüm birlik, beraberlik ve kardeşlik duruşunu özellikle ifade etmek istiyorum. Milletvekilleriyle, Belediyesiyle, il teşkilatlarıyla, Cumhur İttifakı’yla, bu tablo inanıyorum ki bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da İç Anadolu'nun, Türkiye’nin yükselen yıldızı olan Nevşehir’i her alanda olduğu gibi hem gençliği ile hem de sporu ile çok daha farklı noktalara taşıyacak. Protokolümüz, çalışmalarımız bugünümüz ve yarınımız için hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.