banner461

Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkan Özaltın’dan 18 Mart Mesajı

Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Esat Özaltın , 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

banner15
Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkan Özaltın’dan 18 Mart Mesajı
18 Mart 2021 Perşembe 09:51

banner517
banner134

Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Esat Özaltın mesajında şunları ifade etti; 18 Mart 1915 Günü, bundan 106 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını ve bağımsızlığını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır. 

 Türk Milleti olarak tüm dünyaya meydan okuyarak var olma mücadelesi verdiğimiz ve tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanına dönüştürdüğümüz Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü gururla kutluyoruz. 

 İnsanlık tarihinin de en önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nde milletimizin sergilediği bu ruh; Birinci Dünya Savaşı sonucunda işgale uğrayan vatanımızın Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığının sağlanmasına ve milletimizin hür yaşama kararlılığının ebedi anıtının dikilmesine de vesile olmuştur. 

 Aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu toprakları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da muhafaza etmek en kutsal görevlerimizdendir. Bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan şehitlerimizi asla unutmadan, birlik ve beraberliğimizin önemini idrak ederek, yeni nesillere bu bilinci aktarmayı bir borç bilmeliyiz. 

 Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıl dönümünü ve Şehitlerimizi Anma Günü'nü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu aziz vatan ve kutsal değerlerimiz uğrunda canını feda eden bu toprakları bizlere vatan yapan kahraman Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; saygı, sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. 

Esat Özaltın  

Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.