banner461

Nevşehir Muaythai Takımı Ankara'dan 4 Madalya ile Döndü

Ankara'da yapılan Türkiye Muaythai Federasyonu faaliyet programında yer alan Gençler-Büyükler Muaythai Bölgeler Şampiyonası'na 7 sporcu ile katılan Nevşehir Muaythai Takımı, şampiyonada 1 altın madalya ile, 3 bronz madalya kazandı.

banner15
Nevşehir Muaythai Takımı Ankara'dan 4 Madalya ile Döndü
21 Ocak 2013 Pazartesi 10:44

banner134

 Nevşehir Muaythai İl Temsilcisi Fatih Kağan Ulu ve Muaythai Antrenörü İsmail Kaya ve 7 sporcu ile Ankara'daki şampiyonada Nevşehir'i temsil eden Muaythai Takımı sporcularından Emrullah İnanan, sıkletinde birinci olurken, Burak Yel, Volkan Canlı ve Muzaffer Kafalı ise sıkletlerinde üçüncü oldular.

 

Şampiyonayı değerlendiren İl Temsilcisi Ulu, kıyasıya mücadele ile geçen şampiyonada sporcuların ring sporları içerisinde üst seviye mücadeleye dayalı bir branş olan Muaythai ailesine Nevşehir olarak katılalı iki yıl olmasına rağmen bu camia içerisinde etkinliğini son şampiyonada alınan derecelerle gösterdiğini belirtti.

 

Önümüzdeki dönemlerde bu başarıları katlayarak artırmayı hedeflediklerini kaydeden Ulu, "Henüz 2 yıl önce kurduğumuz takım Türkiye genelinde kendisinden söz ettirdi. Ankara'daki şampiyonada da 7 sporcudan 4'ü dereceye girerek, Nevşehir'i en iyi şekilde temsil ettik. Tabi bize önemli destekleri olan Belediye Başkanımız Hasan Ünver'e, Spor İl Müdürümüz Mustafa Ünlüer'e, spor ve sporcuya verdiği önem ve katkılardan dolayı İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Yüksel'e teşekkür ediyoruz" dedi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.