banner461

Omurilik felçli Paralimpik okçu Bahattin Hekimoğlu Engel Tanımıyor

Omurilik felci geçirdikten sonra hayata geri dönen Paralimpik okçu Bahattin Hekimoğlu, hedefi tam 12'den vurdu...

banner15
Omurilik felçli Paralimpik okçu Bahattin Hekimoğlu Engel Tanımıyor
27 Şubat 2021 Cumartesi 20:01

banner517
banner134

2006 yılında iskeleden denize balıklama atladıktan sonra dibe çakıldı. Boynu kırılmasından kaynaklı olarak elleri ve bacakları felçli (Hemipleji) olan Bahattin Hekimoğlu, sessiz sedasız Para Okçulukta şampiyon olup, Ay Yıldızlı bayrağımızı Uluslararası alanda göndere çekmiş ve İstiklal marşımızı söyletti.

Engelli Olmak Şampiyon Olmaya Engel Değildir ...

Bahattin Hekimoğlu, Para Okçuluk 2018 de  Avrupa şampiyonu ve 2019 da Dünya Şampiyonu oldu ve şimdi de şampiyonluğunu egale edip Birleşik Arap Emirliklerinde bizleri gururlandırdı. 

Bahattin Hekimoğlu yaptığı açıklamasında; "Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentin de düzenlenen 7.fazza Uluslararası Para Okçuluk Turnuvası'nda bireyselde 1. olarak altın  madalya kazandım. Ayrıca W1 mix takımda da 1. olarak toplamda 2 altın madalya ile ülkeme dönmenin gururunu yaşıyorum.
Bu başarım da emeği gecen başta aileme, Milli takım hocalarıma ve kulübüm olan Okçular vakfına ve her ne kadar sahne arkasın da olsalar da bizler kadar emek veren refakatçılarımıza de çok teşekkür ederim dedi. 

Nevşehir Engelliler ve Yaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Karadaş'da; Değerli Paralimpik okçu Bahattin Hekimoğlu kardeşimi Nevşehir Engelliler ve Yaşlılar Derneği Başkanlığı olarak bu azminden ve başarılarından dolayı kutluyor, kendisine teşekkür ediyoruz." dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.