banner461

Seyahatsever Projesinde Gençlerimizden Nevşehir'e Yoğun İlgi

Seyahatsever Projesi çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarımızda ücretsiz konaklayan gençlerimiz, Kapadokya’yı keşfettiler.

banner15
Seyahatsever Projesinde Gençlerimizden Nevşehir'e Yoğun İlgi
07 Eylül 2022 Çarşamba 18:57

banner517
banner134

Seyahatsever Projesi çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarımızda ücretsiz konaklayan gençlerimiz, Kapadokya’yı keşfettiler.

Geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Nevşehir, ören yerleri ve doğal güzellikleri ile genç misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ülke genelinde hayata geçirilen Seyahatsever Projesi ile gençlerimiz, Nevşehir genelinde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı GSB yurtlarımızda üç gün boyunca ücretsiz olarak konakladılar. Gençlerin, yaz aylarını etkin bir şekilde hareket halinde geçirmeleri amacıyla hayata geçirilen proje, 15 Temmuz - 5 Eylül tarihleri arasında uygulandı.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra mistik ve fantastik havasıyla cazibe merkezlerinden olan Nevşehir, kapılarını genç misafirlerine açarken, 15 Temmuz itibariyle başlayan projeye gençlerden ilgi yoğun oldu. Proje çerçevesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Kapadokya Yurdu A ve B bloğuna projenin başladığı günden bu yana toplam 1.139 genç konaklamak için Nevşehir’i tercih etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Seyahatsever Projesi çerçevesinde seyahatlerini Dünyanın en eşsiz bölgesi olarak kabul edilen Kapadokya’da geçiren gençler tatilin keyfini çıkarırken, hem şehri keşfediyor hem de doyasıya geziyor. Özellikle gün doğumunu ve gün batımını vadilerimizde yerinde takip eden gençler, bölgenin doğal güzelliklerini de keşfetme fırsatını buldular.

Projenin gençler için çok anlamlı ve güzel bir proje olduğunu vurgulayan gençlerimiz, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ederek “Seyahatsever sitesi üzerinden başvurumuzu gerçekleştirdik ve Nevşehir’e geldik. Öğrenci yurdu ise çok güzel ve özenle hazırlanmış bir şekilde karşıladı bizi, personelleri de çok iyi ve ilgiliydi. Gayet temiz, güzel ve özel bir alanda bulunuyor, ulaşımı kolay bir yerde, arkadaşlarımızla 3 gün boyunca yurtta konakladık. Bunu sağlayan herkese Bakanımıza, Bakanlığımıza ve İl Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz. Nevşehir gibi turistik, güzel bir şehri görmemizi sağlayan herkese çok teşekkür ederim. 3 gün boyunca çok güzel yerler gezdik, çok güzel yerler gördük dolayısıyla çok mutluyuz” dediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.