banner461

Sportif Yetenek Taraması "Denge ve Reaksiyon" Testleri Yapıldı

Sportif Yetenek Taraması "Denge ve Reaksiyon" Testleri Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yapıldı.

banner15
Sportif Yetenek Taraması "Denge ve Reaksiyon" Testleri Yapıldı
23 Şubat 2021 Salı 11:37

banner517
banner134

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünü yerleştirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek, üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin devamı denge ve reaksiyon testleri, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yapıldı.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Spor Şube Müdürü Mehmet Ünal Kitapçı ile birlikte, Pandemi dolayısıyla maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde başlayan denge ve reaksiyon testlerini yerinde inceleyerek testlere katılan öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

İlgili öğrencilere yönelik yapılan "Denge ve Reaksiyon Testi" uygulandıktan sonra sporcu öğrencilerin branş yönlendirmeleri yapılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.