banner461

Yürüyüş etkinliği düzenlendi

Nevşehir'de gündelik hayatın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürüyüş etkinliği düzenlendi. 

banner15
Yürüyüş etkinliği düzenlendi
12 Ağustos 2022 Cuma 11:42

banner517
banner134

Nevşehir'de gündelik hayatın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürüyüş etkinliği düzenlendi

Günde 10.000 adım ile gündelik hayatın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Spor Kompleksi 3 Nolu Çim Saha Atletizm Tartan Pistinde yürüyüş etkinliğine Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir çok sayıda vatandaş ve sporcu katıldı. 

İl Müdürü Özdemir ;”Günümüzün en büyük sıkıntılarından biri çok hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olmak genelde masa başında, bilgisayar başında ve akıllı telefonlarla vakit geçiriliyor o yüzden bununda önüne geçebilmek ve toplumumuzda bu farkındalığı oluşturabilmek adına antrenörlerimiz eşliğinde böyle bir proje başlattık. Bugün ilkini gerçekleştiriyoruz gördüğünüz gibi annesi, çocuğu, dedesi aile boyu herkes burada çok güzel bir ortamda akşam serinliğinde bu organizasyonumuzu yapıyoruz. İlk olmasına rağmen güzelde bir katılım var bundan sonra haftalık veya aylık rutin bir hale getirerek bu organizasyonun devamını getireceğiz. Burada amacımız vatandaşlarımızı hem spor tesislerimize çekebilmek burada bu vesileyle başka belki spor branşlarının icra edildiği tesislerde devamını getirebilmek hem bir hareket sağlamak amacındayız. Antrenör arkadaşlarımıza ve ekibimize teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayıp bu davetimizi sosyal medyadan gören ve buraya katılan bütün velilerimize, çocuklarımıza ve sporcularımıza teşekkür ediyorum inşallah bir sonraki organizasyonda bunun reklamını ve duyurusunu daha fazla yapıp çok daha fazla kalabalık olarak Nevşehirli vatandaşlarımızla organizasyonu devam ettirme niyetindeyiz. Bize destek veren bütün kurumlara teşekkür ediyoruz ve buna benzer farklı çarpıcı organizasyonları inşallah Nevşehir halkımıza sunacağız. İlerleyen günlerde farklı aktivitelerde hizmetlerimiz devam edecek olup tüm vatandaşlarımızı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ait 46 tesisimizi aktif olarak kullanmaya davet ediyorum.” dedi. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.