Tarih Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçelileri haklı çıkardı...


Çetin Gökşen

Çetin Gökşen

Okunma 28 Aralık 2021, 13:19

Hak yerini buldu, masumiyet tescil edildi ve 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan sözde "şike davası" sona erdi.

FİB Haber takipçileri, hepinize merhaba...

Temiz çevre ve temiz toplum bugün sizlerle çevre temizliğinin önemini bir kez daha hatırlatmak toplum temizliğinin de bir o kadar önemli olduğunu gereği ile taraftarı olduğum Fenerbahçe yapılan kirlilikten bahsetmek istiyorum.

Tarih Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçelileri haklı çıkardı...

Tarih; 3 Temmuz 2011 Tüm basın Fenerbahçemin şike yaptığı haberlerine yer verdi. Tabii ki her basın Fenerbahçe 'şike yaptı' demedi ama bazı spor yorumcuları öyle işlediler ki Fenerbahçe şike yaptı,  şikeci Fener gibi büyük camiaya sahip olan bu güzide kulüp ve taraftarları adeta linç ediliyordu. Fenerbahçe'nin maçlarında tüm kulüp taraftarı şikeci Fener diyerek bağırıyor, spor yorumcuları şikenin şahitleriymiş gibi yorum yapıyorlar. Ayrıca güya bizi TFT'yi temsil ederek UEFA başkanına bilgi veren Arıboğan ve Helvacı'nın da demeçlerini ve Fenerbahçe'ye ceza verilmesini, verilmemesi halinde Türk milli takımının 8-10 yıl uluslararası turnuvalardan men  edebileceğinden bahsediyorlardı.


Gündem bu iken o gün Fenerbahçe'nin başkanı ve taraftarı bir mücadele vermesinin doğruluğuna inanarak bunun şike olmadığını bunun ne amacının farklı olduğuna inanarak, ülkenin tehlikede olduğunu haykırıyorlardı. Bende Fenerbahçe'nin o sezon tüm maçlarını izlemiş ve hiçbir takımın Fenerbahçe'ye karşı yorgun bir futbol oynamadığını gözlemlemiştim. Ayrıca o sezon Fenerbahçe Galatasaray'ı deplasmanda, Beşiktaş'ı deplasmanda Trabzonspor'u da iç sahada mağlup ettiğini izlemiştim ve Sivasspor'u deplasmanda yenmenin şike olarak görülmesi halinde Galatasaray da Beşiktaş'ta Trabzon'da şike yapmış olabilir mi...

Bu gerçekler ışığında değerlendirdiğim bu bu süreç sonunda adaletin tecellisi beni ve tüm bu davanın (şike) amacının doğru olmadığına inanan tüm sporseverleri de memnun etmesinden ötürü şu sözlerimi okudumanızı dikkatinize sunuyoruz.


1-)  Sayın Aziz Yıldırım o kadar mücadele ettikİ... En değerli günlerini cezaevinde geçirdi. Haklı olduğunu, Fenerbahçe'nin şike yapmadığını eğer bunu ispat etsinler kendime Boğaziçi köprüsünden atarım derken bugün haklılığı bir kez daha kesinleşti. Sağol başkan senin önderliğinde verilen mücadeleden alnımızın akıyla çıktığımız için tüm Fenerbahçe taraftarını ayrıca bu süreçte şikeye inanmayan tüm sporseverleri de kutlamak isterken sayın Aziz Yıldırım ı bir kez daha çok sevdiğine ağır bedeller ödediği bu bu kulübün başkanlığına çok yakışacağını düşünüyorum.

Fenerbahçe Türkiye'dir...
2-) 3 Temmuz'dan sonra ellerine bu 1 tonluk Fenerbahçe'nin şike dosyasıdır diyerek hala Spor Duayeni olarak anılan eli değnekli Erman Toroğlu ve Galatasaray'ın Spor yorumcusu Gökmen "getir teraziyi de tartalım bu dosyayı, bu adaletin terazisi" diyerek evet tam bir ton Gökmen diyen Toroğlu nun o teraziyi tekrar getirmesini ve bir gözüne kendini diğer gözünede Gökmen i oturup tartmalarını ve sonucu Fenerbahçe taraftarına verdikten sonra Boğaziçi köprüsü'ne gitmelerini çünkü Fenerbahçe değer takım taraftarlarının temiz toplumundaki yararlanmaları için spor programlarının bu ikilinin yorumlarından kurtulmalarını...

Ayrıca Fenerbahçe şike yapmıştır diye bağıran Rasim Ozan Kütahyalı ile UEFA başkanına Fenerbahçe'yi şikayet ederek içki masasında taraflı davranarak, güya TFF yi temsil eden Helvacı ve Arıboğan'ın da çıkıp kamuoyundan ve Fenerbahçe'den özür dilemeleri bekliyoruz. Temiz toplum temiz çevre temiz kalp geri ülkemizin zaferidir.

Teşekkürler TÜRKİYE, Teşekkürler FENERBAHÇE; "Her Nerede Yaşanıyor Ve Yaşatılıyorsa..."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.