banner461

1960'lı yıllarda Bakan Nihat Kürşat'ın Nevşehir ziyareti...

Kültür ve Turizm Bakanlığının arşivindeki tarihi görüntüler erişime açıldı. 1960'lı yıllarda Bakan Nihat Kürşat'ın Nevşehir ziyareti görüntülerde yer aldı...

banner15
1960'lı yıllarda Bakan Nihat Kürşat'ın Nevşehir ziyareti...
13 Aralık 2022 Salı 19:54

banner134

Tarihe ışık tutan görüntüler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın arşivinden çıktı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakanlığın arşivindeki görüntüleri erişime sunulduğunu duyurdu.

Osmanlı'nın son döneminden Cumhuriyet'in ilk yıllarına, Anıtkabir'in yapımından Kore Savaşı'na kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın arşivindeki görüntüler erişime sunuldu. 

Arşivde, 1960'lı yıllarda dönemin Turizm ve Tanıtma Bakanı Nihat Kürşat'ın Nevşehir ziyaretine dair haberin görüntüsüde yer alıyor.

Kapadokya bölgesine gelen turistlere satılan hediyelik eşyalar ve Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde yeni yapılan bir otelin açılış töreni görüntülerine yer verilmiş.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resmi hesabından bir paylaşım yaparak, “Bakanlığımızın arşivinde yer alan kültürel mirasımızın görsel belleğini oluşturan filmlerimizi 'Film Mirasım KTB' uygulaması ile vatandaşlarımızın erişimine sunduk, filmlerin dijitalleştirilmesinde ve restore edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.