banner461

Bakan Ersoy, Nevşehir Kalesi ve Kayaşehir'de...

Nevşehir Kalesi etrafındaki dünyanın en büyük kaya oyma yamaç yerleşim merkezinin açılış törenine katılmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir Kalesi ve Kayaşehir'de incelemelerde bulunuyor.

banner15
21 Temmuz 2020 Salı 18:26

banner517
banner134

Nevşehir Kalesi etrafındaki dünyanın en büyük kaya oyma yamaç yerleşim merkezinin açılış törenine katılmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Nevşehir Kalesi ve Kayaşehir'de incelemelerde bulunuyor. 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kale ve çevresi, Meryem Ana Kilisesi ve Çanlı Kilise'nin bulunduğu alanları golf arabasıyla gezdi. Bakan Ersoy'un içerisinde yer aldığı Golf aracını Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı kullanırken, araçta Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe de yer alıyor...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ziyarete ilişkin yaptığı açıklamasında; "Kapadokya Alan Başkanlığı'ndayız... İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile Nevşehir Belediye Başkanlığını ziyaret ettik. Kapadokya'nın tarihi ve turistik miraslarından Meryem Ana Kilisesi, Çanlı Kilise ve Kayaşehir'de incelemelerde bulunduk" dedi..

Nevşehir Kalesi etrafındaki dünyanın en büyük kaya oyma yamaç yerleşim merkezinin açılış törenini www.fibhaber.com'da izleyebilirsiniz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.