banner461

İlk Ukraynalı kafile, Kapadokya’da kokteyl ile karşılandı

Ukrayna'dan Nevşehir Kapadokya bölgesine gelen 167 turistten oluşan sezonun ilk Ukraynalı kafilesi, çiçeklerle karşılandı.

banner15
İlk Ukraynalı kafile, Kapadokya’da kokteyl ile karşılandı
26 Mart 2021 Cuma 16:30

banner517
banner134

Ukraynalı turistlere mönüsünde Nevşehir kabak çekirdeği, patates cipsi, kuru pasta ve kuruyemişlerin de olduğu bir kokteyl hazırlandı.

Ukrayna'nın başkenti Kiev’den gelen 167 kişilik sezonun ilk Ukraynalı kafilesi için Kapadokya Havalimanı’nda karşılama töreni ve kokteyl hazırlandı. Uçak’tan inen Ukraynalı misafirler Nevşehir'de üretilen Türk lokumu ve çiçeklerle karşılandı.

Kapadokya tatilini coğrafi ve eşsiz doğal güzelliklerden dolayı seçtiklerini ifade eden Ukraynalı turistler, karşılama içinde teşekkür etti.

Ukraynalı turistler Nevşehir Kapadokya havalimanında kendileri için gerçekleştirilen karşılamadan çok etkilendiklerini dile getirirlerken ilk izlenimleri olarak; "Çiçekler, afişler ve büfeler. Kapadokya bizi karşıladı. Oldukça büyülendik. Kapadokya'ya uçtuk ve Mars'a geldik!" şeklinde yorumladılar.

Peribacalarını görmek, Balonla Kapadokya semalarında uçmak, yeraltı kentleri ve tarihi kiliseleri keşfetmek için sabırsızlandıklarını söylediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.