banner461

Kapadokya'da 19 Mayıs Yoğunluğu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yerli turistlerin gözdesi yine Kapadokya oldu.

banner15
Kapadokya'da 19 Mayıs Yoğunluğu
19 Mayıs 2016 Perşembe 18:32

banner143
banner134
Kapadokya da yerli turist yoğunluğu yaşanıyor... Yabancı ziyaretçilerin azaldığı Kapadokya bölgesinde, yerli turist doping etkisi yaptı.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tatilinde Kapadokya akın eden yerli turistlerle doldu.

Türkiye’nin dört bir yanından hafta sonları düzenlenen tur programlarıyla lise, üniversite öğrencileri ve meslek gurupları, müze ve ören yerleri önünde uzun kuyruk oluşturuyor.

Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Paşabağları, Uçhisar gibi tarihi ve turistik merkezleri ziyaret eden gruplar, rehber eşliğinde bölgeyi gezerek bilgi alıyor.

Ziyaretçiler, bölgenin her mevsim görülmesi gereken bir yer olduğuna, mistik ortamda bulunmak isteyenlerin mutlaka Kapadokya’ya gelmesi gerektiğine işaret ediyor.

Yabancı ziyaretçilerin azaldığı Kapadokya bölgesinde hafta sonu yerli turist yoğunluğu dikkat çekiyor. Vatandaşlar yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından düzenlenen tur programları ile lise, üniversite öğrencileri ve meslek grupları, müze ve ören yerlerini gezmeye geliyor. Yerli turist sayesinde müze ve ören yerlerinde gözle görünür ziyaretçi artışı yaşanıyor.

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, Kapadokya’ya bugünlerde en çok cuma, cumartesi ve pazar günleri yerli ziyaretçiler ile öğrenci gruplarının geldiğini söyledi. Şu anda Kapadokya’da hafta sonu turizminin başladığını anlatan Durmaz, “Yabancıdaki düşüşü bununla kapatmaya çalışıyoruz. Ama yeterli değil. Yabancı misafirlerimizde çok düşüş var. Yerli ziyaretçinin yanında öğrenci grupları bu mevsimde Göreme Açık Hava Müzesi, vadiler, yaya yürüyüş mekanları, balon, at ve ATV gezileri gibi Kapadokya’nın etkinliklerine katılıyorlar.” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.