banner461

Kozaklı Kaplıcaları Emitt 2019’da Tanıtılıyor

Kozaklı, 23. EMİTT 2019 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına adeta çıkarma yaptı...

banner15
Kozaklı Kaplıcaları Emitt 2019’da Tanıtılıyor
01 Şubat 2019 Cuma 23:18

banner517
banner134

Nevşehir ve Kapadokya'nın şifa kapısı Kozaklı, Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'in ve Avrasya'nın en büyük fuarı olan 23. EMİTT 2019 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına adeta çıkarma yaptı. 

Kozaklı Kaymakamı Ömer Faruk Duman, Kozaklı Termal Birliği (KOZTEB) Başkanı Cumhur Ünal, KOZTEB Dernek üyeleri ile İstanbul Beylikdüzü fuar Merkezinde gerçekleştirilen EMİTT Fuarı'nda tam kadro yerlerini alarak, Kozaklı standında, termal su kaynakları ve termal tesislerini Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere tanıtıyor.

Fuarın ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve aslen Nevşehirli olan hemşehrimiz İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan KOZTEB standını ziyaret ettiler.

Tarihi ve doğal güzellikleri yanında, özellikle Jeotermal kaplıcalarıyla ünlü, Sağlık turizmin gözde mekanı Kozaklı ilçesi Emitt fuarında büyük ilgi görüyor. Şifa dağıtan kaplıcasını tanıtmak için fuarda yerini alan Kozaklı Termal Tesisleri Birliği KOZTEB, kurduğu stantta ziyaretçilere kil maskesi hediye etti. 

Kozaklı Termal Birliği (KOZTEB) Başkanı Cumhur Ünal, Emitt Fuarında yerimizi alarak ilçemiz ve Termal kaplıcalarımızı misafirlerimize tanıtıyoruz. Gösterilen ilgiden oldukça memnunuz." dedi.

Ünal; " Kozaklı kaplıcaları, sıcak su ve çamur banyolarıyla sıcak suyun mineral değerlerinin çok yüksek olmasından dolayı kireçlenme, romatizma, bel fıtığı, siyatik, kadın hastalıkları gibi bir çok hastalığa şifa olmaktadır. Kozaklı’ya şu anda Türkiye’nin her yerinden gelen misafirlerimiz mevcut. Ayrıca, Kozaklı'ya gelindiğinde 3 turizmi bir arada yaşayabilirsiniz. Kozaklı’da sağlık turizmini, Kapadokya’da medeniyetler turizmini, Kayseri Erciyes’te de kayak turizmini aynı anda yaşama fırsatını yakalıyorsunuz. Sağlığını düşünen tüm misafirlerimizi Kozaklı ilçemize davet ediyoruz…" ifadelerine yer verdi.

31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında her gün saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak Kozaklı standı 3 nolu salonda yer alıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.