banner461

Turistler en çok tuvaletlerden şikayetçi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “müze memnuniyet anketi”nde, hizmetlerin çoğu takdir edilirken her 100 kişiden 24’ü tuvaletlerden duyduğu memnuniyetsizliği ifade etti.

banner15
Turistler en çok tuvaletlerden şikayetçi
15 Ağustos 2013 Perşembe 22:08

banner517
banner134

 Kültür ve Turizm Bakanlığı, ürettiği hizmetler, değişen talep ve eğilimler gibi konular hakkında yaptığı anket ve incelemeleri çeşitlendirmeye devam ediyor. Turistprofilini belirleyerek turistlerin talep ve memnuniyetlerini incelemek için sıkça araştırmalar yapan bakanlık, bu araştırmalarını müzelere de yaydı. Yerli ve yabancı müze ziyaretçileri üzerinde yapılan memnuniyet anketi araştırmasında ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

BİLGİLENDİRME VE YÖNLENDİRME BAŞARILI 


Tüm Türkiye bazında gerçekleşen anket sonuçlarına göre, müze ziyaretçileri müzelerde en çok tuvaletlerden yakındı. Ankete katılan her 100 kişiden 24’ü müze tuvaletlerinden duyduğu memnuniyetsizliği belirtti. Katılımcılardan 100 kişiden 95’i müzelerdeki bilgilendirme ve yönlendirme hizmetlerini başarılı buldu. Müzelerdeki güvenlik görevlisi hizmet kalitesinde de benzer memnuniyet oranları görüldü. Ankete katılan her 100 kişiden 9’u ise müzelerin genel görünümünden yeterince memnun kalmadığını kaydetti. Bakanlık, anket çalışmaları sonucunda ziyaretçilerin izlenimlerini raporlayıp memnuniyeti en üst düzeye çıkarmak için güncel yol haritaları belirleyecek. Öte yandan, gelecek dönemlerde turistlerin hangi müzelere gideceklerine nasıl karar verdikleri, hoşlandıkları müze türleri ve ziyaret alışkanlıkları üzerine de anket araştırmaları yapılacak.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bende Şikayetçiyim. - 8 yıl önce
allahtan bu güzel dinimiz temizliği emretmiş. yoksa pisliğin içerisinde boğulur giderdik. ahh cehalet. mehmet akifin dediği gibi. işleri var dinimiz gibi. dinleri var işimiz gibi.
Avatar
Oceanidis - 8 yıl önce
alaturka tuvaletlerle turizme temizlik kazandıramazsınız. ihtiyacını görmek isteyen turist oraya giremiyor. anlayışın değişmesi şart....